W czasach słusznie minionych w Zielonej Górze, w amfiteatrze w parku Piastowskim, odbywał się Festiwal Piosenki Radzieckiej. Tamte czasy już nieco zapomniano, a wokół amfiteatru co roku ścigają się kolarze walczący o Puchar Prezydenta Zielonej Góry w kolarskich wyścigach przełajowych.

W tegorocznej edycji nieźle spisali się gliwiczanie, którzy wywalczyli w poszczególnych wyścigach kilka miejsc w czołowej dziesiątce. Tradycyjnie w rywalizacji żaków nasze barwy reprezentowali Bartosz Marut, czwarty na mecie, i Łukasz Wawrzacz, który był 9. W rywalizacji młodzików Adam Suliga był 7., Michał Waloszek 10. i Mikołaj Skrzydło 21.
Wysoką formę potwierdzili juniorzy młodsi, Antoni Olszar finiszował na 4. miejscu, a widoczny na zdjęciu Kacper Wawrzacz - 11.

Jeszcze lepiej zaprezentowali się nasi zawodnicy w rozegranym dzień wcześniej wyścigu z serii Pucharu Polski w podgłogowskiej Kotli. Tam Dawid Jona ukończył wyścig elity na 12. miejscu, co dało mu drugą lokatę w młodzieżowcach. Olszar był 4., a Wawrzacz 5. w juniorach młodszych. Bardzo dobrze jechał w młodzikach Adam Suliga, który minął metę jako 4., Waloszek był 7., a Skrzydło15. W żakach Łukasz Wawrzacz finiszował na 5. pozycji, a Marut na 6.