Zakup sprzętu AGD i RTV to spore wyzwanie. Większość osób skupia się w tym przypadku na kwestiach estetycznych czy funkcjach dodatkowych. Jednak tylko przemyślany wybór pozwoli w pełni cieszyć się z zakupu bez konieczności wymiany sprzętu czy jego naprawiania. Zatem na co trzeba uważać przy zakupie sprzętu RTV i AGD?

Zakup sprzętu AGD i RTV to spore wyzwanie. Większość osób skupia się w tym przypadku na kwestiach estetycznych czy funkcjach dodatkowych. Jednak tylko przemyślany wybór pozwoli w pełni cieszyć się z zakupu bez konieczności wymiany sprzętu czy jego naprawiania. Zatem na co trzeba uważać przy zakupie sprzętu RTV i AGD?

Na pewno duże znaczenie ma pochodzenie urządzeń i miejsce ich produkcji. Takie informacje powinien znać sprzedawca w sklepie, dystrybutor sprzętu czy producent. Wiele osób urządzenia RTV i AGD kupuje przez internet. Dlatego sporo ciekawych informacji na ten temat znaleźć można także w sieci np. w zestawieniach publikowanych na portalu rankingiproduktow.pl. Najlepszym wyborem jest zakup sprzętu oferowanego przez polskie marki, które mają dobrze rozwiniętą sieć dystrybucji oraz serwisowania. Pozwala to uniknąć w przyszłości wielu problemów.

Oczywiście idealnie, gdy urządzenia RTV i AGD są objęte bardzo długą gwarancją. W końcu to potwierdzenie ich wysokiej jakości. Gwarancja to niewątpliwie zabezpieczenie dla użytkownika. Jeśli dany sprzęt jest objęty długą gwarancją, oznacza to, że jego awaryjność jest niska. Dlatego nie należy spodziewać się jego szybkiej awarii. W praktyce każdy konsument ma prawo do skorzystania z gwarancji w określonym przez producenta czasie i na ustalonych wcześniej zasadach. Tak jest na pewno w przypadku wykrycia tzw. wady konstrukcyjnej. To uszkodzenia, które nie wynikają z winy klienta. Dlatego przed dokonaniem zakupu należy sprzedawcę zapytać o dokładne warunki gwarancji, uprawnienia konsumenta i obowiązki producenta. Związana jest z tym również kwestia serwisu. Warto wcześniej sprawdzić czy dana marka ma w Polsce rozwiniętą sieć dystrybucji. Od tego zależy szybkość i bezproblemowość oddawania urządzeń RTV i AGD do naprawy.

Nie da się ukryć, że jeszcze kilka lat temu większość popularnych sprzętów AGD i RTV miało te same funkcje. Poszczególne modele różniły się przede wszystkim designem i ceną. Dzisiaj urządzenia są wyposażone w coraz nowsze i bardziej rozbudowane funkcje. Nikogo nie dziwi już nowoczesna lodówka z tabletek, piekarnik oferujący 100 różnych trybów pracy czy okap z ekranem telewizyjnym. Oczywiście to nie koniec tego, co oferuje rynek. Jednak na starcie warto zastanowić się, czy dane funkcje są nam rzeczywiście potrzebne. Wprawdzie wiele z nich jest bardzo ciekawych i przydatnych, ale podczas codziennego użytkowania najważniejszymi kwestiami są zawsze niezawodność, prostota obsługi, szybkość zmiany ustawień itd. Warto stawiać na urządzenia AGD i RTV z funkcjami, które będą na co dzień wykorzystywane.

Na pewno dobrze jest sprawdzić to, czy dany sprzęt nie będzie generować bardzo wysokich rachunków za energię elektryczną. Tutaj bardzo istotna jest więc klasa energetyczna. Można też sprawdzić inne rozwiązania ekologiczne. Od materiału wykonania sprzętu zależy z kolei łatwość utrzymania go w czystości. Dla wielu osób dość ważne mogą być też specjalne zabezpieczenia np. popularna wśród rodziców małych dzieci blokada rodzicielska.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj