Festiwal All’Improvviso, organizowany przez Towarzystwo Kulturalne Fuga, zdobył w ciągu 12 lat stałą publiczność oraz przychylne recenzje w mediach. Jest on wyczekiwaną przez melomanów imprezą, na stałe wpisującą się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gliwic. 
Ponadto projekt ten został doceniony przez władze miasta i otrzymał nagrodę prezydenta  w dziedzinie promocji kultury. Jego wartość jest także uznana przez wielu artystów przyjeżdżających do Polski na festiwalowe koncerty. Wyrazem takiej oceny jest obecność w projekcie Arianny Savall – honorowego dyrektora artystycznego festiwalu.

Festiwal All’Improvviso to wydarzenie kulturalne o  znaczeniu istotnym dla regionu. Forma promocji oraz poziom merytoryczny festiwalu potwierdziły w latach ubiegłych, że impreza ta jest doskonałą możliwością promowania regionu poprzez wydarzenie artystyczne. 
Hasłem przewodnim w latach 2018-2020 jest „Europa kultur i narodów”. Organizatorzy zaproszą słuchaczy do muzycznej podróży i pogłębionej refleksji nad historią kultury europejskiej, tak bogatej dzięki różnym narodom i grupom etnicznym, przez wieki współistniejącym na naszym kontynencie. 

Koncepcja cyklu pozwoli także na podkreślenie niezmiernie ważnej wartości kultur i tradycji narodowych, które współcześni wirtuozi pragną zachować od zapomnienia. Założenia cyklu są w końcu pretekstem do wskazywania na tradycję europejską, która poprzez wielkie migracje czy odkrycia geograficzne „wyruszyła” wzbogacać świat.

26 września, godz. 18.30 – Franz Vitzthum, Miriam Feuersinger,
Capricornus Consort Basel
w programie „Christoph Graupner: Duo-Kantaten”.
Kino Amok, Scena Bajka – Gliwice, Dolnych Wałów 3.

27 września, godz. 18.30 - {oh!} Orkiestra Historyczna/Lorenzo Coppola – klarnet, prowadzenie
Koncert z okazji 100-lecia powstań śląskich – symfonie Jakuba Gołąbka
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego

4 października, godz. 18.30 – Christina Pluhar z zepołem L’Arpeggiata „Mediterraneo”, Teatr Miejski – Gliwice, ul. Nowy Świat.

18 października, godz. 18.30 – Marek Bracha i Atom String Quartet „Mozart&Jazz”. Centrum Edukacji i Biznesu GAPR – Gliwice, ul. Bojkowska 37.

19 października, godz.18.30 – Zemlinsky Quartet & amp; Igor Františák
Haydn/Mozart/Brahms, ewangelicki kościół Marcina Lutra w Łabędach, ul. Strzelców Bytomskich 9.

16 listopada, godz. 19.00 – Extempore Ensemble
Koncert Reformacyjny – Telemann: Solos & Trios
ewangelicki kościół Zbawiciela w Gliwicach, ul. Jagiellońska 19.


wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • wwpg 2019-09-25 21:40:52
    bravo organizator to jest bardzo wysoki poziom niespotykany tak czesto w naszym miescie