Droga kradzież

Z osiedla Podlesie w Gliwicach skradziono samochód. Łupem złodziei padł pojazd marki land rover o niebagatelnej wartości 180 tys. zł. Wprawdzie samochód odzyskano w Katowicach, to postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Gliwicach.

Z promilami bez uprawnień

W samochód 56-latka wjechał 26-letni mężczyzna, który poruszał się samochodem marki BMW. Młody gliwiczanin nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania osobówką, to na dodatek był pod wpływem alkoholu i próbował zbiec z miejsca zdarzenia.  

Schował się w szafie przed policją

W piątek 5 marca dzielnicowy udał się do mieszkania w Szobiszowicach, w celu zweryfikowania zgłoszenia w sprawie przemocy domowej, której dopuszczać miał się 49-letni gliwiczanin. Pomimo zamkniętych drzwi, dzielnicowy ustalił, że w mieszkaniu ktoś jest. Po wezwaniu posiłków i decyzji o wyważeniu drzwi- policjanci zastali w mieszkaniu konkubinę mężczyzny oraz ich 6-letnią córeczkę ze śladami pobicia. Sprawca ukrył się przed mundurowymi w szafie. Na wniosek policji oraz prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo mężczyznę.  Oprac. pc
 
Oprac. pc