Na rozległych polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu rozegrano międzynarodowe zawody w modelarstwie lotniczym, zaliczane do Pucharu Świata. Zawody  zorganizowane przez Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych we współpracy z Królewskim Aeroklubem Holandii były sponsorowane przez firmę Kar-Tel oraz znane z działalności kulturalnej i historycznej Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej. 

Na starcie stawiło się 126 zawodników z 14 krajów (w tym z USA). Loty, wykonywane na światowym poziomie, przy wspaniałej wiosennej pogodzie, dały wiele satysfakcji zawodnikom. 

Ze względu  na krótki dzień i dużą liczbę uczestników zawody były dużym wyzwaniem, z którego organizatorzy wywiązali się na piątkę. Nie było jakichkolwiek protestów, co świadczy o klasie komisji sędziowskiej, w której pracował m.in prezes SPZG Kazimierz Szymański. 

W poszczególnych klasach zwyciężyli: w klasie modeli szybowców Niemiec Dirk Halbmeier oraz Słowak Ivan Bezak, w klasie modeli z napędem silnikowym Polak Mariusz Gasiorowski i Niemiec Uve Sondhaus, z napędem elektrycznym Węgrzy Andrus Jancso i Gabor Milak. W klasie modeli z napędem gumowym dwukrotnie najlepszym okazał się gliwicki zawodnik Adam Krawiec, który po imprezach w Kietrzu usadowił się na pozycji lidera rozgrywek Pucharu Świata 2019. Dobre wyniki osiągnęli też pozostali gliwiccy zawodnicy. Dariusz Dradra wygrał podwójnie klasę szybowców standard, a Kamil Pogonowski klasę modeli z napędem elektrycznym w kategorii juniorów. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki promujące nasze miasto i zapewne w komplecie stawią się na tej imprezie w roku przyszłym.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj