Nasi zawodnicy wygrali większość wyścigów w zakończonym sezonie szosowym w makroregionie śląskim. To bardzo ważne w kontekście ich sportowego rozwoju, bo nic bardziej nie nakręca do dalszej pracy, jak wewnętrzna konkurencja.
W Gliwicach rozegrano międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe na czas dwójkami. To sztandarowa specjalność gliwiczan, nic zatem dziwnego, że w rywalizacji żaków zwyciężyli Nikodem Gwóźdź i Wiktor Paczuła. Druga nasza dwójka, Szymon Skrzydło i Tomasz Sowa, zajęła 14. miejsce. W młodziczkach Tatiana Gromada i Kalina Heczko uplasowały się na czwartej pozycji.

Rywalizacja młodzików dała złoty medal duetowi Filip Gruszczyński – Bartosz Marut, czwarte miejsce zajęli Krzysztof Szewc i Łukasz Wawrzacz, ósme Daniel Sójka i Emil Sokoliński, a 13. Kamil Bernaś oraz Wiktor Wypiór.
W juniorach młodszych wystawiliśmy dwa duety. Adam Suliga i Krzysztof Pytlik wywalczyli medal brązowy, zaś Wiktor Frajer i Wojciech Kusiakiewicz zakończyli zmagania na siódmej pozycji.

W Zabrzu, staraniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej, zorganizowano XIX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe, imprezę dla kolarzy amatorów licencjonowanych i ich rodzin. W tym rodzinnym ściganiu z doskonałej strony pokazali się gliwiccy młodzicy, którzy w imponującym stylu pokonali swych śląskich rywali i zajęli całe podium.

Po dynamicznych finiszach najwięcej punktów zgromadził, i wygrał, Marut, dzięki udanej ucieczce drugie i trzecie miejsce przypadło Szewcowi i Sójce, Wawrzacz był 11., Sokoliński 15., a Bernaś 17. W młodziczkach Gromada finiszowała jako szósta, a Heczko 11. W rywalizacji żaków Gwóźdź był ósmy, Paczuła 22., Skrzydło 23. i Sowa 26.

Sukcesy kończącego się sezonu szosowego zawodnicy zawdzięczają przede wszystkim swej pracy i talentowi. Nie byłoby ich jednak, gdyby nie wsparcie miasta i sponsorów: PWiK w Gliwicach, PRUiM Gliwice, Certum, producenta flag A3. Kolarze dziękują także za medialne wsparcie, którego udzielała im nasza redakcja oraz radio CCM.