36-latka wjechała w drzewo. Przewoziła czworo dzieci – bez fotelików, jedno bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, siedzące na kolanach brata. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń – reanimowano ją ponad godzinę.
Do poważnego wypadku doszło w czwartek, 6 sierpnia przed godziną 16.00 w Pyskowicach na ulicy Nad Kanałem. Osobowy citroen, kierowany przez 36-latkę, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 

W tym czasie 20-letnia gliwiczanka Małgorzata wracała z ośrodka nad Dzierżnem, gdzie pracuje. Za zakrętem zobaczyła zbiorowisko ludzi, od razu domyśliła się, że wydarzyło się coś złego. Zatrzymała samochód i pobiegła na miejsce zdarzenia, gdzie zauważyła nieprzytomną małą dziewczynkę oraz jej zrozpaczoną matkę. Dziecko nie oddychało. Natychmiast przystąpiła więc do reanimacji, którą kontynuowała do przyjazdu policji. 

– Jestem ratownikiem wodnym, więc znam zasady udzielania pierwszej pomocy – mówi Małgorzata. – Pracowałam już na gliwickich basenach, ale przyznaję, pierwszy raz reanimowałam. Był stres, lecz pomogła zdobyta na szkoleniach wiedza i chyba też adrenalina. 

Gdy na miejscu wypadku pojawili się policjanci z pyskowickiego komisariatu, przejęli reanimację. Potem prowadzili ją jeszcze, w sumie ponad godzinę, strażacy i ratownicy medyczni. W końcu udało się ustabilizować funkcje życiowe dziecka. 2,5-latka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami, których doznała po uderzeniu czołowym. 

W czasie akcji policjantów, strażaków i ratowników 20-latka zajmowała się matką dziewczynki – odciągnęła ją na bok i próbowała uspokoić. 

– Nie było to łatwe, ale wiedziałam, że trzeba zrobić miejsce służbom, umożliwić im działanie – mówi. A jej postawę chwali młodszy aspirant Krzysztof Pochwatka z biura prasowego gliwickiej policji: – Tej młodej kobiecie należą się podziękowania. Zachowała się bardzo profesjonalnie. 

Jak się okazało, poszkodowana dziewczynka nie tylko nie była zapięta podczas jazdy pasami bezpieczeństwa. Siedziała dodatkowo na przednim fotelu pasażera, na kolanach ośmioletniego brata. 

W pojeździe podróżowało jeszcze dwoje dzieci w wieku dziewięciu i jedenastu lat. Jedno z nich nie było dzieckiem prowadzącej auto kobiety. 

– 36-letnia mieszkanka Gliwic jechała z ośrodka nad Dzierżnem w kierunku drogi krajowej nr 40. W pewnym momencie obróciła się do dzieci przewożonych z tyłu i w tym czasie, bezwiednie, skręciła kierownicą, w skutek czego zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Wszystkie dzieci, z wyjątkiem najmłodszej dziewczynki, miały zapięte pasy, jednak żadne z nich nie było przewożone w foteliku – komentuje Pochwatka. 

Na miejscu lądował helikopter pogotowia ratunkowego, który przetransportował 2,5-latkę do szpitala. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, dziecko znajduje się w stanie ciężkim.

– Do szpitala przewieziono również dwóch braci dziewczynki. Po przebadaniu przez lekarzy, jeszcze tego samego, chłopcy wyszli do domu – dodaje młodszy aspirant. 36-latce zatrzymano prawo jazdy. Podczas prowadzenia samochodu kobieta była trzeźwa. Niedługo zostanie przesłuchana przez policję.

– Mamy nadzieję, że ten przykład przypomni użytkownikom dróg, jak ważne jest przewożenie najmłodszych odpowiednio zabezpieczonych, w fotelikach – kończy Pochwatka.

(sława)

Galeria

wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • Susan Benson 2020-08-29 08:28:22
  Witam, czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz pożyczki na założenie firmy, ukończenie projektu, zakup domu lub samochodu, czy też potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? jeśli odpowiedź brzmi tak, skontaktuj się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi kredytowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Jeśli to czytasz i wiesz, że potrzebujesz wsparcia finansowego, możesz po prostu napisać do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ Twoja stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem. Funkcje i zalety; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Masz szansę wybrać datę spłaty - co tydzień, co miesiąc lub co rok przez okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Wiele osób stoi w obliczu przedwczesnych wyzwań finansowych iz jakichś powodów tak trudno jest im uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych. Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania dla swoich finansów, po prostu napisz do mojej firmy, a pomożemy Ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy aplikujesz z nami, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest Twoja stabilność finansowa i będziesz pod opieką przez cały proces. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com LUB; WhatsApp: +447903159998
 • VIOLETTA FINANSOWANIE 2020-09-03 19:55:30
  Witam wszystkich Dziękuję Bogu za to, że ponownie postawiłeś VIOLETTA ZAWADZKA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą VIOLETTA ZAWADZKA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 35 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: violettazawadzka1955@gmail.com Dziękuję Ci
 • Claudia Klein 2020-09-08 20:26:17
  Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!
 • Claudia Klein 2020-10-19 22:15:23
  Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast otrzymaj odpowiedź Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej pod adresem: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!