Teqball to nowy, najszybciej rozwijający się sport na świecie – niezwykle widowiskowe połączenie piłki nożnej z… tenisem stołowym. Światowa federacja tej dyscypliny podjęła decyzję, że grudniowe mistrzostwa świata odbędą się w Gliwicach.

Decyzja federacji teqballu nie byłaby możliwa bez niezwykle wysokiej oceny niedawnych mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Arenie Gliwice. Świetna organizacja zawodów i wysokie oceny dla gliwickiej hali sprawiły, że Światowa Federacja Teqballa zdecydowała się właśnie tutaj rozegrać grudniowe mistrzostwa świata. Właśnie dopinane są szczegóły przedsięwzięcia, a my już nie możemy się doczekać najlepszych zawodników w naszym mieście.
Dodajmy, że teqball to statystycznie najszybciej rozwijający się sport na świecie, obecny w 119 krajach. Powstał w 2014 roku na Węgrzech i szybko zyskał popularność na wszystkich kontynentach. Sympatyków dyscypliny w naszym kraju nieustannie przybywa. Śląsk, to ważny region na teqballowej mapie Polski. Aktywnie działa tu kilkanaście klubów i sekcji.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj