Student IV roku Nawigacji Lotniczej na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej reprezentował Polskę na 12. Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej FAI w klasie Advanced. Zawody rozegrano we Francji. W swojej kategorii Miłosz uplasował się na 21. miejscu. 

12th FAI World Advanced Glider Aerobatic Championships odbywały od 17 do 28 sierpnia 2022 w Issoudun we Francji. W mistrzostwach brali udział zawodnicy m.in. z Czech, Polski, USA, Niemiec, Austrii czy Argentyny.   – W mojej klasie Advanced wystartowało 28 pilotów. Rozegraliśmy 5 programów tj.: Program 1 - wiązanka Dowolna Znana (Free Known), Program 2 - wiązanka Nieznana 1 (Unknown 1), Program 3 - wiązanka Dowolna Nieznana (Free Unknown), Program 4 - wiązanka Nieznana 2 (Unknown 2), Program 5 - wiązanka Nieznana 3 (Unknown 3) – wyjaśnił Miłosz Gondek.  

Jego udział  w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej we Francji to kolejny sukces.  – W czerwcu tego roku wystartowałem w Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej 2022 w Suwałkach. W jednym z programów, Free Unknown, zdobyłem złoty medal. W całych zawodach uplasowałem się na 6. miejscu – powiedział Miłosz Gondek.

Miłosz studiuje na IV roku Nawigację Lotniczą na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej.  – Na co dzień reprezentuję Aeroklub Ziemi Lubuskiej, ale akrobację szybowcową trenuję w kilku miastach, w zależności od rozdysponowania sprzętu. W tym roku był to Toruń, Radom oraz Poznań – Kąkolewo – dodaje student.  

Miłosz Gondek nie zwalnia tempa i już przygotowuje się do kolejnych zawodów. – Planuję startować w kolejnym roku w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Świata. Będę także dalej szkolił się do licencji ATPL (A) w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej. Mam nadzieję, że uda zrealizować się wszystkie zamierzone cele w przyszłym roku –  mówi Gondek.

Miłosz Gondek lotnictwem zaczął się interesować we wczesnym dzieciństwie. Kurs szybowcowy rozpoczął mając lat 15, licencję SPL zrobił w wieku lat 18, natomiast rok później miał już także licencję PPL(A). W lutym 2021 roku dostał powołanie do Kadry Narodowej.

Mat. prasowy Politechnika Śląska

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj