Karolina Stawowy z Gierałtowic ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach ze średnią 4,84 oraz oceną celującą na dyplomie. Dało jej to miano najlepszej absolwentki tej uczelni.

Karolina zdobyła tytuł magistra wydziału artystycznego na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (specjalność: dyrygowanie i wokalistyka – prowadzenie zespołów muzycznych). 

W trakcie studiów angażowała się w życie uczelni. Była m.in. wiceprzewodniczącą samorządu studenckiego wydziału artystycznego oraz członkinią studenckiego chóru reprezentacyjnego Uniwersytetu Śląskiego Harmonia. 

Nie zapomniała, skąd jest. Działała społecznie w chórze Skowronek w Gierałtowicach oraz w Orkiestrze Dętej OSP Przyszowice. 

Przedmiotem jej prac, zarówno licencjackiej, jak magisterskiej, była działalność chóru Skowronek ze szczególnym uwzględnieniem ewolucji w repertuarze na przestrzeni trzydziestu lat. Największym sukcesem pani Karoliny jako dyrygenta był występ z tym chórem na pokazie dyplomowym. Skowronki wykonały  m. in. utwory Karola Szymanowskiego, które niedawno odnaleziono w archiwach Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych absolwentów roku akademickiego 2015/ 2016 miała miejsce w rektoracie UŚ w Katowicach. Świeżo upieczeni magistrowie otrzymali dyplomy ukończenia studiów, listy gratulacyjne oraz  listy rekomendacyjne od rektora. 

Foto: Starostwo Powiatowe w Gliwicach 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj