W czasach galopującej inflacji, coraz częstszym sposobem ochrony oszczędności przed utratą wartości pieniądza w czasie, jest inwestowanie w nieruchomości – czyli kupno mieszkania za gotówkę. Klienci stają przed wyborem, co lepsze, nieco droższy rynek pierwotny czy pozornie tańszy lokal z rynku wtórnego.

Według niezależnych portali zajmujących się sprzedażą nieruchomości, średnie ceny za jeden metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż w Gliwicach wahają się w przedziale od 5,5 tys. zł. do 6,3 tys. zł. Oczywiście w sieci można znaleźć także o wiele droższe oferty, w tym przypadku z rynku wtórnego, nawet za prawie 12 tys. zł/mkw. Osoby, które kupują nowe mieszkania w Gliwicach w celach inwestycyjnych, najczęściej poszukują mniejszego metrażu, do maksymalnie 45 mkw. powierzchni, najlepiej 2- lub 3-pokojowych, które najszybciej znajdą najemcę.

Mieszkania na sprzedaż Gliwice – rynek wtórny

Przewagą rynku wtórnego jest zdecydowanie to, że mieszkania na sprzedaż są dostępne niemal w całym mieście, co nie zawsze można powiedzieć o rynku pierwotnym. Najczęściej ofertowane lokale znajdują się w starszym budownictwie z ubiegłego wieku i zazwyczaj są przeznaczone do remontu. W takim przypadku można zakupić taniej mieszkanie, jednak istnieje wiele pułapek. Przede wszystkim ukryte koszty związane z usterkami. Stare budownictwo posiada od wielu lat niewymienianą instalację, przez co istnieje bardzo duże ryzyko, że początkowo zakładana kwota remontu wzrośnie. Dodatkowym problemem są ściany – często są one po prostu nierówne, co w efekcie potęguje koszt wykończenia wnętrza z rynku wtórnego. Kolejne ryzyko wiąże się z tym, że nie zawsze mamy informacje, kto był poprzednim właścicielem mieszkania na sprzedaż. Jeśli lokal był przez lata zaniedbany, często na ścianach wychodzi grzyb. Końcowy efekt może być taki, że kwota kupna, remontu i urządzania mieszkania będzie znacznie wyższa i przekroczy zakładany wcześniej budżet.

Mieszkania z rynku wtórnego, w szczególności w starym budownictwie, są droższe w eksploatacji. To oznacza, że potencjalny najemca będzie płacił więcej za czynsz oraz media. Jest to związane z opłatami za fundusz remontowy. Im starszy budynek, tym ta kwota prawdopodobnie będzie wyższa.

Niewątpliwą zaletą mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego jest dostęp do bogatego zaplecza handlowo-usługowego i komunikacji miejskiej. Przez lata, koło osiedli zdążyły powstać sklepy i sklepiki czy lokale świadczące różne usługi. Minusem jest natomiast mniejszy dostęp do zieleńców – często są one zlokalizowane poza centrum miasta.

Nowe mieszkania Gliwice – rynek pierwotny

Mieszkania na sprzedaż w Gliwicach w ciągu ostatnich lat zwiększyły swoją przewagę na rynku. Jest to spowodowane głównie tym, że miasto dynamicznie się rozwija i co za tym idzie powstają nowe miejsca pracy. Gliwice to także sypialnia Katowic, dlatego chętnych na nowe mieszkania nie brakuje.

Cena lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego jest wyższa niż z rynku wtórnego. Spowodowane jest to m.in. ceną materiałów budowlanych, sytuacją na rynku oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, które oferuje niemal każdy deweloper. Gliwice nie odstają pod tym względem na tle innych miast.

Nowe mieszkania to przede wszystkim wysoki standard – nowa instalacja w budynku, podziemne miejsca postojowe, części wspólne, które zazwyczaj są monitorowane oraz bezawaryjne windy. Dodatkowym atutem jest brak ukrytych kosztów – kwota urządzania lokalu od podstaw nie powinna wzrosnąć, gdyż wszystkie elementy są nowe i to klient jest pierwszym właścicielem. Nowe mieszkania to także oszczędność na miesięcznych rachunkach, szczególnie za ogrzewanie. Budynki są ocieplone najnowocześniejszymi materiałami, których zadaniem jest minimalizowanie utraty ciepła.

Niewątpliwą zaletą mieszkań deweloperskich jest lokalizacja. Często nowe osiedla powstają w zielonej okolicy, obok parków czy miejskich zieleńców. To sprawia, że gdy mieszkaniec otworzy okno będzie mógł cieszyć się spokojem i ciszą we własnych czterech ścianach. Gliwice, mimo że kojarzą się z przemysłem, posiadają liczne tereny zielone – parki, zieleńce i skwery, nie licząc lasów, zajmują łącznie 185,75 ha.

Mieszkania Gliwice – poznaj przewagi inwestycji

Nowe mieszkania powstają w bliskiej odległości od kampusu Politechniki Śląskiej, więc na pewno nie zabraknie chętnych do wynajmu. Inwestor, który szuka nowych mieszkań na sprzedaż w Gliwicach, powinien szczegółowo zwrócić uwagę na lokalizację oraz punkty, które znajdują się w pobliżu osiedla. Największe przewagi to miejsca pracy, uczelnie oraz tereny rekreacyjne w pobliżu inwestycji, które zwiększą szansę wynajmu.

To, co jeszcze przyciąga potencjalnych najemców do rynku pierwotnego, to niższe koszty eksploatacji oraz czynsz dla zarządcy. Dodatkowym atutem jest także możliwość wynajęcia miejsca postojowego, dzięki czemu najemca nie będzie musiał martwić się o swoje auto.

Mieszkania Gliwice – wybierz uznanego dewelopera

Gdy zdecydujesz się na zainwestowanie oszczędności w nowe mieszkanie z rynku pierwotnego, warto wybrać inwestycję, która będzie nie tylko w dobrej lokalizacji, ale także będzie posiadała szereg nowoczesnych rozwiązań. Osiedle, które posiada wszystkie wymienione cechy, znajduje się przy ulicy Kozielskiej w Gliwicach. Mowa o Murapol Osiedlu Parkowym – ta kameralna inwestycja powstaje tuż obok Parku Starokozielskiego oraz Szwajcaria. Obejmuje łącznie siedem 7-piętrowych budynków z łączna liczbą 567 lokali mieszkalnych. Ustawne i funkcjonalne mieszkania od Grupy Murapol dostępne są w konfiguracji od 1- do 4-pokojowych w metrażach od 25 do 58 mkw. Każde posiada przestronny balkon, natomiast na parterze taras z ogródkiem. W budynkach znajdują się podziemne hale garażowe z optymalną liczbą miejsc parkingowych oraz szybkie i ciche windy, które ułatwią poruszanie się między piętrami.

Każde mieszkanie w inwestycji zostało wyposażone w pakiet antysmogowy, czyli system filtrów chroniący przed zanieczyszczeniami, pyłami, alergenami oraz drobnymi owadami. Ochrona przed smogiem jest bardzo ważna w mieście, szczególnie w zimie. Zaś dzięki instalacji Home Management System w budynkach, mieszkańcy mogą skorzystać z rozwiązania inteligentnego domu. Smart home pozwala na manualne i zdalne zarządzanie zaworami m.in. wody, dzięki czemu można realnie oszczędzić na rachunkach za media oraz uniknąć niechcianej awarii.

Na terenie osiedla znajdują się liczne miejsca postojowe dla samochodów. Dla najmłodszych lokatorów przewidziano plac zabaw, na którym to dzieci będą mogły bezpiecznie się bawić.

Dlaczego jeszcze warto wybrać nowe mieszkania w inwestycji Grupy Murapol? Murapol Osiedle Parkowe dzieli tylko 5 minut drogi autem od centrum Gliwic i 7 minut od kampusu Politechniki Śląskiej. W pobliżu znajduje się pełne zaplecze usługowo-handlowe, m.in. centrum handlowe Arena, Lidl oraz liczne restauracje – wszystko na wyciagnięcie ręki. Dodatkowym atutem są liczne ścieżki rekreacyjne, które zachęcają do spacerów oraz uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Dogodny dostęp do węzła autostradowego pozwoli szybko i sprawnie dostać się do innych miast aglomeracji.

-  Obecnie w ofercie Murapol Osiedla Parkowego posiadamy ostatnie mieszkania gotowe do odbioru w budynkach 4. i 5., które są idealną opcją na ulokowanie kapitału i zarabiania na nieruchomości. Po sfinalizowaniu zakupu i dopełnieniu formalności, klient otrzymuje klucz do nowego lokalu, który może zacząć urządzać według indywidualnych potrzebOprócz tego w sprzedaży posiadamy także szeroką ofertę nowych mieszkań w budynkach 6. oraz 7. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży, Grupa Murapol – Wiemy, że za sprawą przemyślanej koncepcji architektonicznej, mieszkańcy doceniają, że wprowadzają się do przestronnych i słonecznych mieszkań, otoczonych zielenią. – dodaje.

Gliwice mieszkania na sprzedaż – zaufaj doświadczeniu

Aktualnie Grupa Murapol prowadzi sprzedaż mieszkań w dwóch ostatnich budynkach w tej inwestycji – 6. oraz 7. Poprzednie etapy są już zamieszkiwane przez pierwszych lokatorów.

Deweloper regularnie zaprasza na Dni Otwarte do biura sprzedaży przy ulicy Kozielskiej 106. To idealna okazja na rozmowę z doradcą na temat zakupu lokalu mieszkalnego oraz zaletach inwestycji i jej lokalizacji. Dodatkowo, warto śledzić stronę internetową Grupy Murapol i sprawdzać, czy obecnie prowadzona jest kampania promocyjna na wybrane mieszkania na sprzedaż z oferty dewelopera.

Zakup nowego mieszkania w Gliwicach w inwestycji Murapol Osiedle Parkowe jest świetną opcją na ulokowanie kapitału i ochroną przed galopującą inflacją. Warto wybrać doświadczonego dewelopera, jakim jest Grupa Murapol. Przez ponad 21 lat działalności zrealizował 74 wieloetapowe inwestycje z łączną liczbą 22,5 tys. przekazanych lokali w 370 budynkach.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj