W piątek spotkanie wyjazdowe Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin rozpocznie rywalizację w 18. kolejce Lotto Ekstraklasy. Przedstawiamy kilka ciekawych statystyk i informacji dotyczących najbliższej konfrontacji.


Miedziowi zanotowali dobry start sezonu, wygrali pierwsze dwa mecze, a punkty stracili dopiero po porażce z Piastem w Gliwicach. W kolejnych spotkaniach lubinianie punktowali ze zmienną skutecznością. Na ten moment zespół z Lubina zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, a na swoim koncie zgromadził 20 punktów. Z dotychczasowych siedemnastu spotkań piłkarze Zagłębia wygrali sześć razy, ponieśli dziewięć porażek, a dwa mecze kończyły się podziałem punktów.  

W trakcie sezonu w zespole najbliższego rywala Piasta doszło do zmiany szkoleniowca. Pod koniec października Mariusza Lewandowskiego na ławce trenerskiej zastąpił Holender Ben van Dael. Po mało udanym początku i trzech porażkach pod wodzą nowego opiekuna dopiero w ostatniej kolejce Miedziowi zdołali się przełamać i pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Pawłowski, dla którego były to trafienia numer trzy i cztery w tym sezonie. Ogólnie lubinianie pod względem zarówno strzeleckim, jak i w skutecznej obronie plasują się w środku stawki. Piłkarze Zagłębia strzelili dotychczas 24 gole, a stracili 28. 

Najbliższą rywalizację spokojnie można określić mianem wyrównanej. W dotychczasowej historii spotkań Niebiesko-Czerwoni w najwyższej klasie rozgrywkowej mierzyli się z Zagłębiem Lubin szesnaście razy. Gliwiczanie wygrali sześć meczów, czterokrotnie górą byli Miedziowi, a sześć razy padł wynik remisowy. Ostatnia rywalizacja miała miejsce w sierpniu tego roku. W trzeciej kolejce Piast wygrał przed własną publicznością 2:1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Tom Hateley i Joel Valencia. Jedno trafienie dla przyjezdnych zaliczył Patryk Tuszyński.

W piątek o godzinie 18.00 w Lubinie piłkarze Piasta Gliwice postarają się o powtórkę sukcesu z początku sezonu. 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj