W miniony weekend w Radlinie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie mężczyzn i kobiet. Szermierze Piasta Gliwice z dwudniowego turnieju wrócili z czterema medalami. Damian Michalak sięgnął po złoto, brąz wywalczyła Karolina Staszulonek, a na trzecim stopniu podium stanęły drużyna żeńska i męska.

Michalak bronił tytułu mistrzowskiego wywalczonego rok temu. W pojedynku o złoto zmierzył się z Karolem Noganowiczem (Kolejarz Wrocław). Żaden z zawodników nie mógł osiągnąć większej przewagi niż dwa punkty. Wrocławianin prowadził już 14:13 i brakowało mu jednego trafienia, by zostać mistrzem Polski, ale gliwiczanin zmienił taktykę, wyczekał rywala i to on wygrał 15:14.

Wysokie lokaty zajęli również znacznie młodsi od finalistów szpadziści Piasta. Wojciech Rzyczniak był 15., a Mikołaj Wesołowski 16. To życiowe wyniki dwóch szpadzistów w tej kategorii wiekowej.

W turnieju żeńskim Staszulonek była jedną z kandydatek do medalu i nie zawiodła. Podopieczna Mikołaja Pac Pomarnackiego zakończyła zawody na trzecim miejscu. Wcześniej, w ćwierćfinale, jednym trafieniem pokonała klubową koleżankę Ewę Kawencką, którą sklasyfikowano na wysokim, piątym miejscu.

W niedzielę odbyły się zawody drużynowe. Nasza ekipa żeńska, walcząca w składzie Kawencka, Bernadeta Majgier, Alicja Ostrowska i Staszulonek, zdobyła brązowy medal. Brąz wywalczyli również panowie: Jan Kardaszewicz, Michalak, Rzyczniak i Wesołowski.

- Wracamy z mistrzostw z czterema medalami i jesteśmy z tego zadowoleni. Tylko nam udało się stanąć we wszystkich konkurencjach na podium – podsumowuje Maciej Chudzikiewicz, fechtmistrz Piasta Gliwice.