Wokół jeziora Turawskiego odbyła się kolejna seria Pucharu Polski zawodów kolarskich na szosie w kategoriach młodzieżowych.

W Niwkach, rodzinnej miejscowości Joachima Halupczoka (mistrza świata w kolarstwie szosowym z Chambery), rozegrano jazdę indywidualną na czas. Do rywalizacji w kategoriach młodzik, junior młodszy i junior zgłoszono ponad trzystu zawodników z wszystkich liczących się klubów w Polsce. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w kolarstwie.


W tej doborowej stawce dobrze poradzili sobie młodzi zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice. W rywalizacji młodzików Adam Suliga był 5., Michał Waloszek 10., Mikołaj Skrzydło 27., a Wojtek Kusiakiewicz 38. W juniorach młodszych zawodnicy dodatkowo walczyli o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tej kategorii Kacper Wawrzacz był 13., a Antoni Olszar 60. Dobrze w juniorach spisali się wychowankowie klubu Dawid Migas i Bartosz Zabłocki, zajmując odpowiednio 4. i 6. miejsce w stawce ponad 100 zawodników z Polski, Litwy i Niemiec.

W niedzielę kolarze ścigali się wokół jeziora Turawskiego w wyścigach ze startu wspólnego. Pogoda była upalna, zawodników jeszcze więcej, a emocji dostarczały dość liczne kolizje. Tym razem nasi, choć kończyli wyścig w czołówce, nie odegrali pierwszoplanowych ról. W młodzikach Suliga finiszował 15., Waloszek 19., Skrzydło 33., a Kusiakiewicz 42. W juniorach młodszych Wawrzacz był 28., Olszar 39. i Bartosz Troszok 68.

W najbliższy weekend kolarze przeniosą się do Koziegłów i Pińczyc, by walczyć o kolejne pucharowe punkty i medale mistrzostw Śląska. Życzymy naszej młodzieży sukcesów.
Chętnych do uprawiania kolarstwa zapraszamy we wtorki i czwartki na wspólny trening, zbiórka o godzinie 16:30 na ulicy Daszyńskiego 59, obok sklepu Żabka. Kontakt telefoniczny 883 777 375.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj