W Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w szpadzie. Doskonale zaprezentowały się zawodniczki z Gliwic. W turnieju indywidualnym swój pierwszy medal mistrzostw Polski zdobyła utalentowana reprezentantka Muszkietera Ania Wieczorek, która zajęła trzecie miejsce. Muszkieterka podium podzieliła z koleżanką z Piasta Gliwice, Michaliną Kobylnicką.

Dwa medale to duży sukces gliwiczanek, bo turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a do rywalizacji przystąpiło 112 kobiet.
Jeszcze większych emocji dostarczyły nasze zawodniczki w rywalizacji drużynowej. W gronie 23 drużyn do walk o medale włączyły się oba gliwickie kluby.
SKS Muszkieter, w składzie Anna Wieczorek, Julia Trojanowska, Emilia Korkus i Patrycja Ryś, pewnie awansował do finałowej czwórki. Mecz o finał Muszkieterki przegrały, niestety, z drużyną z Rybnika, ale w pełni zrehabilitowały się w walce o brąz i zwyciężyły.
Do finału mistrzostw Polski awansowała za to drużyna Piasta Gliwice ( Alicja Ostrowska, Klara Majgier, Bernadeta Majgier, Michalina Kobylnicka). Piastunki przegrały finał, ale zdobyły srebrne medale. To duży sukces młodego pokolenia gliwickiej szpady kobiet.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj