Pod koniec lutego w Bielsku-Białej rozegrano Mistrzostwa Polski Para-Ski oraz Trójboju Zimowego. Do rywalizacji stanęło 47 zawodników. Obejmowała ona skoki spadochronowe na celność lądowania, narciarski slalom gigant oraz strzelanie z pistoletu. 

Skoki spadochronowe rozgrywano przy wietrznej pogodzie na lotnisku Aeroklubu Bielsko-Biała. Celne i bezpieczne lądowanie w tych warunkach wymagało wysokiego poziomu wyszkolenia i dobrej techniki. Również slalom gigant, rozgrywany na stokach Skrzycznego, stanowił nie lada wyzwanie. 

Reprezentanci Aeroklubu Gliwice spisali się na medal. Nasza pierwsza drużyna, w składzie Cezary Berent, Robert Krawczak i Jan Isielenis, wywalczyła tytuł wicemistrzowski!

Z kolei druga ekipa z Gliwic – Monika Locińska, Paweł Mostowski, Tymoteusz Tabor – zdobyła brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza Polski.

Przy okazji warto przypomnieć, że wiosenny sezon spadochronowy w Aeroklubie Gliwice rozpoczyna się pod koniec marca. Mimo prowadzonej modernizacji lotniska samolot i sprzęt są już przygotowane.

Miłośników podniebnej przygody pod czaszą spadochronu zapraszamy na wiosenny kurs na gliwickie lotnisko, 24 marca o godz. 17.00.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj