W Koziegłowach i Pińczycach rozegrano szosowe mistrzostwa Śląska w wyścigach na czas i ze startu wspólnego. Bardzo dobrze wypadli juniorzy Grupy Kolarskiej Gliwice – w wyścigu ze startu wspólnego zajęli całe podium. Mistrzem Śląska został Antoni Olszar, srebro przypadło Pawłowi Niedobie, a brąz zgarnął Bartosz Troszok. Stawkę uzupełnił czwarty z naszych, Patryk Nogowczyk.

W juniorach młodszych już tak dobrze nie było. Krzysztof Pytlik dojechał siódmy, Michał Waloszek 10. W młodzikach Filip Gruszczyński zdobył brąz, Bartosz Marut był czwarty, Krzysztof Szewc piąty, Łukasz Wawrzacz 13.

W jeździe indywidualnej na czas triumfował Gruszczyński, Szewc był szósty, a Marut 12. W juniorach młodszych Waloszka sklasyfikowano na pozycji siódmej, za to w juniorach srebro przypadło Olszarowi. Troszok był czwarty, Nogowczyk piąty, a Niedoba ósmy.

W tym samym czasie w Lublinie rozegrano kolejną serię  Pucharu Polski MTB. Doskonale spisała się młodziczka z Gliwic Tatiana Gromada, która zdecydowanie wygrała.

We Wrocławiu rozegrano z kolei zawody torowe w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Ścigano się w konkurencjach olimpijskich w kategoriach żak, młodzik i junior młodszy.

W żakach Gliwice reprezentował Wiktor Paczuła - w wyścigu na 200 m ze startu lotnego był dziewiąty, a na 1000 m z zatrzymanego dziesiąty. W młodzikach po jednym złotym medalu zdobyli Krzysztof Szewc na 1000 m i Bartosz Marut w wyścigu scrach. Ponadto Marut był drugi na 1000 m, a Sokoliński siódmy. W scrachu Szewc finiszował jako trzeci, Sokoliński szósty. W wyścigu na 200 m ze startu lotnego młodzików Marut był drugi, Szewc trzeci, Sokoliński szósty.

Nasi juniorzy młodsi, jadąc w składzie Krzysztof Pytlik, Michał Waloszek, Adam Suliga, w sprincie drużynowym zdobyli medal srebrny. W sprincie indywidualnym Suliga był trzeci, a Waloszek czwarty.