W Mysłowicach odbyły się kolejne mistrzostwa Śląska w ju-jitsu brazylijskim. Ta odmiana dyscypliny sportu opiera się na chwytach. Dominują dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Uderzeń się nie stosuje. Ćwiczą je jednak zawodnicy przygotowujący się do turniejów mieszanych sztuk walki. 
Gliwice reprezentowane było między innymi przez młodych wojowników z KS Kodokan. Czterech podopiecznych Arkadiusza Matkowskiego i Mariusza Ważnego wystartowało w kategoriach U-10, U-12 i U-15 i wszyscy zdobyli medale. Złoty wywalczyła Patrycja Matejczuk (waga 27 kg, U-12), srebrne Igor Majewski (42 kg, U-10) oraz Wojciech Wróbel (50 kg, U-12), a brązowy Sebastian Sołtysiak (60 kg, U-15). 

- To kolejny sukces naszego klubu - mówi Mariusz Ważny, prezes Kodokanu. - Czterech zawodników i wszyscy wrócili z medalami. Ale klub to nie tylko zawodnicy, to również rodzice  naszych wychowanków, którzy angażują się w życie klubu. Zapraszamy dzieci i dorosłych na treningi. Więcej informacji na stronie www.mma.gliwice.pl
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj