Dotacja to 75 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Kultura w sieci”, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. 
"Mamo! Tato! Włącz Teatr!" dotyczy przygotowania profesjonalnych transmisji online oraz publikacji w sieci nagrań pełnowymiarowych spektakli dla młodych widzów z repertuaru Teatru Miejskiego w Gliwicach. To spektakle zarówno już grane i cieszące się dużym powodzeniem, jak też tytuły, które były w trakcie produkcji, a których premiery zostały odwołane i przesunięte z powodu ogłoszonej epidemii ("Alicja w krainie dziwów", "Przygody Tomka Sawyera", "Pod Kolor"). 

-Zmuszeni do blisko półrocznej przerwy w repertuarze pragniemy zapewnić naszym widzom stały, nieodpłatny, dostęp do naszych spektakli, zapewniając jak najwyższy poziom artystyczny nagrań. Projekt jest kontynuacją naszej strategii rozwoju widowni i edukacji teatralnej, w której wzmocnienie elektronicznych kanałów komunikacji daje nową możliwość zbudowania stałej relacji z widzami – powiedział dyrektor Teatru, Grzegorz Krawczyk. 

- Mamy świadomość, że nasi młodzi widzowie jeszcze przez pewien czas będą mieli bardzo utrudniony dostęp do gliwickiej sceny. Jednocześnie zbliżające się wakacje nie dla wszystkich potoczą się zgodnie z planem i wiele dzieciaków po prostu zostanie w domu. Stąd nasza propozycja internetowa - mówi Daniel Arbaczewski, koordynator projektu. 

"Mamo! Tato! Włącz Teatr!" będzie realizowany do końca października 2020. 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj