Chociaż w nazwie pojawia się słowo „majówka”, zabawa zaczyna się już 29 kwietnia. Na początek silent disco, czyli cicha dyskoteka w Ruinach Teatru Victoria, dzień później – kreatywna Aleja Sztuki, a na finał – 1 maja – koncert Michała Pepola „Kora nieskończoność”.

30 kwietnia Aleja Przyjaźni zmieni nazwę na… Aleja Sztuki. Będzie to inauguracja tegorocznego sezonu imprez plenerowych organizowanych przez Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

    Plan dnia:

    Warsztaty cyrkowe 11:00-12:00 | 12:00-13:30 (dzieci od 7. do 11. lat); 14:00-16:30 (dzieci od 12. lat i dorośli)
    Pokaz cyrkowy 17:00-18:00
    Warsztaty stacjonarne 12:00 do 18:00
    koncert Sambora Dudzińskiego „Dźwiękowiązałka” 20:00 | Ruiny Teatru

Niezły cyrk! Warsztaty cyrkowe i pokaz cyrkowy

CK Victoria stanie na głowie, żeby tego dnia wszyscy – starsi i młodsi – bawili się dobrze! Z akrobatyczną zwinnością, rozrusza Aleję Przyjaźni. Będzie można  żonglować, do zabawy wciągnie publiczność i wykorzystując  sztukę improwizacji stworzymy wiosenne widowisko.

Artyści w akcji | Warsztaty stacjonarne

Na Alei Sztuki nie może zabraknąć twórczych warsztatów. To pozycja wyjątkowo lubiana przez uczestników naszych wydarzeń (sprawdzona podczas wielu plenerowych wydarzeń w minionym roku).

    W planie:

    Twoja Brocha | brochy, broszki z materiałów recyklingowych, tkanin, filcu, klejone lub szyte

    Zapuszkowane Grubosze | tworzenie kolorowych kwietników z roślinami gruboszowatymi z wykorzystaniem pomalowanych puszek po żywności

    Czapki z głów | kuglarskie nakrycia głowy, cyrkowe kapelusze, pióra, papier, kolorowe materiały, wiosenne inspiracje i pomysły zupełnie od czapy

Pracownia artystyczna pod gołym niebem | Plener malarski

Sztalugi, płótna, farby i nieograniczona wyobraźnia. To wszystko połączy się w działaniu twórczym w centrum miasta. Temat przewodni to impresjonizm. Poznamy genezę powstania plenerów malarskich, dowiemy się, jak stworzyć własne farby, czym jest tempera jajeczna, a ostatecznie – przelejemy na płótno swoje wizje. W plenerowej pracowni artystycznej wspólnie stworzymy pracę plastyczną, gdzie nasze impresje nabiorą kształtu, pełnego barw i nietuzinkowych pomysłów. Instruktorami będą artyści związani z pracownią DaVinci z Gliwic.

Na dźwięku oparte | Koncert Sambor Dudziński „Dźwiękowiązałka” 

Przed Państwem Sambor Dudziński! Sześcioosobowy zespół w jednej osobie. Wszechstronny muzyk, aktor teatralny i musicalowy, wokalista, kompozytor,  wynalazca, obsługujący rozbudowane instrumentarium. Artysta czaruje publiczność dźwiękami, przedstawia fabułę przez interakcję z widownią i przy użyciu mnóstwa instrumentów: elektronicznego fortepianu, organów, zestawu perkusyjnego, akordeonu dętego, saksofonu oraz instrumentów etnicznych (duduk, flety, drumle, didgeridoo, berimbao, kopytnik, cabasa, dzwonki chromatyczne). Całość uzupełniają: wokal i chórki. Rolę ruchomej sceny o pedałowym napędzie, z własnym systemem zasilania, nagłośnieniem i oświetleniem pełni trójkołowy pojazd zbudowany na bazie przedwojennej “zgrabiarki konnej”.

Organizatorem MAJÓWKI Z KULTURĄ jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj