Gliwickie firmy APA Group oraz EMT-Systems podpisały umowę o współpracy w zakresie projektów szkoleniowych dla inżynierów z obszaru automatyki przemysłowej oraz budynkowej. 
Autoryzacja dla szkoleń     
            
APA Group, lider inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami, udostępni technologię Nazca oraz Nazca 4.0 (aplikacje dla automatyzacji procesów przemysłowych w oparciu o sztuczną inteligencję), a EMT-Systems „know how” szkoleniowe oraz nowoczesne centrum kształcenia inżynierów. 

Podczas uroczystego podpisania umowy Artur Pollak, prezes APA Group, przekazał EMT-Systems dwa certyfikaty autoryzacji. Co oznacza, że będzie to teraz autoryzowany ośrodek szkoleniowy z zakresu projektowania i integracji automatyki przemysłowej oraz budynkowej.

– Realizujemy konsekwentnie naszą misję edukowania środowiska inżynierskiego i umowa o współpracy z największym branżowym ośrodkiem szkoleniowym w Polsce jest kolejnym krokiem w tym kierunku – mówi Pollak. – Nasze platformy są systemami wykorzystywanymi w zakładach przemysłowych i budynkach takich graczy jak Volkswagen, Amazon, Tesla, Samsung, dlatego naturalnym jest dla nas przekazywanie wiedzy jak największej grupie automatyków. Nazca oraz rozwijana właśnie Nazca 4.0 to rozwiązania otwarte, toteż zapraszamy wszystkich integratorów do udziału w szkoleniach.

Laboratoria testowe         
   
Centrum szkoleń inżynierskich EMT-Systems to największy i najbardziej kompleksowy tego typu ośrodek w Polsce.

– Czwarta rewolucja przemysłowa to już bieżąca rzeczywistość – przekonuje Grzegorz Wszołek, prezes EMT-Systems. – Dziś coraz powszechniej procesy automatyki integrują się z systemami IT, tworząc w ten sposób cyberfizyczne ekosystemy. Dzięki fantastycznej współpracy z APA Group udało nam się powołać do życia testowe laboratorium, dające możliwość integracji stanowisk szkoleniowych złożonych z robotów ABB z oprogramowaniem Nazca 4.0. Nasi kursanci będą mogli z poziomu aplikacji monitorować parametry pracy robotów, weryfikować efektywność energetyczną czy zaprogramowane trajektorie ruchu. Drugim wspólnym projektem jest testowe laboratorium automatyki budynkowej. Efekt współpracy to grupa szkoleń umożliwiających wejście w świat inteligentnych budynków, systemów BMS, programowania i przygotowania nowoczesnego budownictwa pod coraz większe wymagania użytkowników. 

(san)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj