Trzy uczennice klasy pierwszej VIII LO z oddziałami integracyjnymi zaangażowały się w zbiórkę pluszaków dla oddziału radioterapii w gliwickim centrum onkologii (chodzi o akcję „Daj misiaka dla Dzieciaka”, o której już pisaliśmy). 
Marta Woszczyńska oraz siostry Zuzia i Maja Raczkowskie zaangażowały w zbiórkę całą szkołę, różne firmy, swoich znajomych i rodziny. 

Akcja jest niecodzienna, bowiem małym pacjentom centrum onkologii pomagają także osoby niepełnosprawne, pokazując, że i one nie pozostają bierne - mimo swoich dysfunkcji z ochotą niosą pomoc innym. 

Jak zapewniono nas w liceum, nie jest to ostatnie słowo trzech młodych dam. Dziewczęta mają plany, i to ogromne, związane ze swoją szkołą. Chcą bowiem zorganizować cykl spotkań z gwiazdami telewizji, sportu i kultury (już możemy zdradzić, że jedną z nich będzie Maciek Florek Gleba, zwycięzca programu You Can Dance).

Trzeba przyznać: zapału licealistkom nie brakuje. 

- Chcemy, by o naszej szkole było głośno – mówią zgodnie Marta, Zuzia, Maja. I zapewniają: - Zawstydzimy inne gliwickie licea, pokazując, że sportowa szkoła z oddziałami integracyjnymi daje każdemu duże możliwości rozwoju. 

Wszystko zaś dzieje się pod czujnym okiem dyrektora Piotra Badochy, jego zastępcy Krzysztofa Mączyńskiego oraz nauczycieli.  


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj