Piekli, dekorowali, przygotowywali życzenia, specjalne kartki i dedykacje - wszystko z myślą o pacjentach i medykach Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Uczniowie gliwickiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga kolejny raz postanowili wesprzeć chorych oraz personel medyczny w przedświątecznym czasie. Efekt? Blisko 400 paczuszek z ciasteczkami i życzeniami zdrowia oraz siły w walce z pandemią.

To już nasza tradycja, w tym roku przyszło mi jednak do głowy, że może młodzież ma już tego wszystkiego dosyć, że może już stracili motywację. Pomyliłam się! Sami zgłaszali się do mnie, że znów chcą przygotowywać świąteczne upominki dla tych, którym stan zdrowia nie pozwala na to, aby spędzić świąteczny czas przy stole, w domu, z rodziną - podkreśla Ewa Trybalska, nauczycielka V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach.

Pachnące i udekorowane upominki trafią do pacjentów przebywających m.in. na oddziale covidowym.  - Dostarczę je tam wraz z pozytywną energią, którą od was dostałem - zapewnił licealistów jeden z pielęgniarzy. - Dziękuję za tę inicjatywę, za serce, które wkładacie w pomoc tym, którzy tego wsparcia naprawdę teraz bardzo potrzebują - podsumował Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj