Zakończył się pierwszy rok szkolny w utworzonych w 2018 roku przez Politechnikę Śląską Akademickich Liceach Ogólnokształcących. Uczniowie ze szkół z Rybnika i Gliwic otrzymali świadectwa ukończenia pierwszej klasy sprofilowanych kierunków nauczania. Gościem uroczystości był rektor PŚl prof. Arkadiusz Mężyk.
Akademickie Licea Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej zainaugurowały działalność 4 września minionego roku. 

- Cieszę się z powstania liceów akademickich i cieszy mnie, że wy, jako uczniowie, przyjęliście tę inicjatywę z takim entuzjazmem. Po roku nauki stanowicie już świetnie zintegrowaną grupę, która na pewno doskonale będzie sobie radzić w następnych latach nauczania – zwrócił się do uczniów podczas rozdania świadectw rektor Mężyk. – Dziękuję, że waszą nauką, waszą postawą wyrabiacie dobrą markę nie tylko szkole, ale również Politechnice Śląskiej – dodał profesor.

Pierwszą klasę liceum w Gliwicach ukończyło 50 osób, a w Rybniku - 51. 

Nauka prowadzona jest w klasach o dwóch profilach – architektonicznym i politechnicznym. Uczniowie przygotowują się jednocześnie do kontynuacji kształcenia na uczelni wyższej, w szczególności na kierunkach ścisłych i technicznych. Oparciem i bazą naukowo-dydaktyczną jest szeroka infrastruktura politechniki. 

Licea prowadzone pod auspicjami uczelni już po pierwszym roku działalności mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem młodzieży. Liczba kandydatów do pierwszej klasy nowego roku szkolnego przekroczyła kilkakrotnie liczbę posiadanych miejsc. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj