Natura wpisuje się w tę inwestycję na każdym jej etapie: począwszy od wyboru terenu, poprzez założenia projektowe, rozwiązania funkcjonalne, skończywszy na wskazanych do zastosowania materiałach budowlanych. Nie ma tu przypadku, a całość jest niezwykle przemyślana.
Nie ma tu przypadku, a całość jest niezwykle przemyślana. Zaproponowane przez projektanta, wybitnego architekta Roberta Koniecznego z pracowni KWK Promes, rozwiązania, eliminują chaos architektoniczny, zaś budynki jednorodzinne (od wersji A do D) pomyślano tak, by mieszkanie w nich stało się czystą przyjemnością. - To wyjątkowy teren, jedyny w swoim rodzaju –  mówi Marcin Brzeziński, prezes gliwickiej spółki Wektor Inwestycje, właściciela Leśnej Ostropy. Jacek Masior, właściciel firmy, wybierając miejsce, nie miał wątpliwości, że powstanie tu jedno z ładniejszych osiedli w Polsce.

Nim przystąpiono do przygotowywania założeń projektowych, przeanalizowano najlepsze realizacje w kraju. - Najbardziej interesowały nas rozwiązania funkcjonalno-estetyczne, bo chcieliśmy wybrać to, co najlepsze i zastosować w Gliwicach.  Starannie wybraliśmy więc lokalizację, a osiedle projektujemy z myślą o potrzebach ich przyszłych mieszkańców, w wyniku czego powstał nasz projekt. Osiedle Leśna Ostropa to nowoczesny, funkcjonalny projekt mieszkaniowy z zabudową jednorodzinną wraz z towarzyszącym obiektem usługowym, mieszczącym w sobie zaplecze rekreacyjno-sportowe. Kompleks jest doskonale skomunikowany od strony Sośnicowic ( dojazd od Kozłowa, ul. Ułańską), a od Gliwic będzie można dojechać ulicą Ciesielską.

Miasto. Lubimy tu mieszkać, ale brakuje nam przyrody. A może by tak przenieść się i zamieszkać bliżej natury? Poza miastem, a jednocześnie całkiem blisko. Tam, gdzie natura jest na wyciągnięcie ręki. Otacza nas, dając jednocześnie przestrzeń i wolność. Właśnie tam przyroda naturalnie i subtelnie będzie łączyć się z naszym życiem i domem. Leśna Ostropa powstaje w zachodniej części Gliwic. Wzdłuż nieruchomości przebiega chętnie wybierana przez mieszkańców ścieżka rowerowa. Malowniczy, jedenastohektarowy zielony obszar podzielono na 93 działki budowlane. Wszelkie obiekty budowlane usytuowane zostały tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalny ekosystem terenu. Odkryjemy tutaj piękny starodrzew, ze smukłymi i wysokimi na kilkanaście metrów sosnami, rozłożystymi dębami czy bukami, a wśród nich mnóstwo niespotykanych na miejskich terenach gatunków roślin i ptaków. Dzisiaj to rzadkość. Drzewa są nie tylko ozdobą terenu, wykorzystano  je do innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych jako elementy spowalniające ruch na drogach wewnętrznych - wskazuje prezes Brzeziński.      

Projekt, realizowany na podstawie masterplanu, zakłada budowę trzech typów budynków jednorodzinnych wolno stojących o powierzchni od 139 do 210 m kw.  oraz piękne rezydencje o powierzchni 265 m kw. Wszystkie projekty są rozbudowane modułowo i architektonicznie spójne. Nabywca działki budowlanej otrzymuje w cenie projekt budowlany z pozwoleniem na budowę. Wektor Inwestycje kompletuje wszystkie dokumenty przed sprzedażą.  Klient sam decyduje, czy wybudowanie domu zleci firmom partnerskim Wektor Inwestycje, czy przeprowadzi budowę za pomocą własnego wykonawcy. Za każdym razem będzie mógł skorzystać z wysokich upustów cenowych na materiały potrzebne do budowy, zarezerwowanych dla tej inwestycji.

Projekt każdego z domów zakłada wykorzystanie konkretnych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Od dachu po ogrodzenie. Każdy z właścicieli otrzymuje wytyczne dotyczące tych kwestii. I tak, projekty przewidują na przykład dwa typy ogrodzeń: z siatki ze stali nierdzewnej oraz siatki zgrzewanej. Oba dają możliwość swobodnego projektowania zieleni.
- Powstają po prostu naturalne ogrodzenia, kaskady zieleni z wykorzystaniem różnych gatunków roślin – dodaje Lucyna Marchewicz, specjalista ds. sprzedaży Wektor Inwestycje. Materiały elewacyjne współgrają z wykończeniem tarasów i tu klienci mają wiele wariatów do wyboru.  Projektant proponuje kilka rodzajów ozdobnych elementów elewacji: m.in. korten, drewno, kamień czy aluminium.


Za projekt odpowiedzialna jest znana i wielokrotnie nagradzana w Polsce i za zagranicą pracownia architektoniczna Roberta Koniecznego KWK Promes.

  
Wektor Inwestycje to firma znana w Gliwicach z projektów deweloperskich rewitalizujących starą tkankę architektury miasta. W swoim portfolio posiada m.in. modernizację wielu obiektów mających wpływ na wizerunek i rozwój Gliwic (Spichlerz, Stara Piekarnia przy ul. Zygmunta Starego, Domy Królewskie przy ul. Zawiszy Czarnego) oraz realizacje takie, jak całkowite odrestaurowanie zamku w Karpnikach czy pałacu w Szałszy. Firma Wektor Inwestycje była za swoje realizacje wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, zdobywając m. in. tytuł Superjednostki, przyznawany przez stowarzyszenie Moje Miasto.

Biuro sprzedaży
ul. Zygmunta Starego 6/33
44 - 100 Gliwice
tel.: 32 729 87 01, 666 876 199
mail: info@lofty.gliwice.pl

Promocja

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj