Postęp prac, a także ideę tej przestrzeni miejskiej najlepiej widać z lotu ptaka. Leśna Ostropa to przykład jednego z niewielu osiedli na Śląsku, na którym buduje się domy nie tylko blisko natury, ale także w zgodzie z nią.
Natura wpisuje się w tę inwestycję na każdym jej etapie: począwszy od wyboru terenu, poprzez założenia projektowe, rozwiązania funkcjonalne, skończywszy na wskazanych do zastosowania materiałach budowlanych. Zaproponowane przez projektanta, wybitnego architekta Roberta Koniecznego z pracowni KWK Promes, rozwiązania eliminują chaos architektoniczny, zaś budynki jednorodzinne (od wersji A do D) pomyślano tak, by mieszkanie w nich stało się czystą przyjemnością. 

- To wyjątkowy teren, jedyny w swoim rodzaju – mówi Marcin Brzeziński, prezes gliwickiej spółki Wektor Inwestycje, właściciela Leśnej Ostropy. Wybierając miejsce, nie miał wątpliwości, że powstanie tu jedno z ładniejszych osiedli w Polsce. W ciągu roku teren zmienił się i powstało tu wiele domów, a prezes Brzeziński mówi o sporym ożywieniu, jeśli chodzi o sprzedaż. I dodaje, że  osiedle Leśna Ostropa to nowoczesny, funkcjonalny projekt mieszkaniowy z zabudową jednorodzinną wraz z towarzyszącym obiektem usługowym, mieszczącym również zaplecze rekreacyjno-sportowe.

Leśna Ostropa powstaje na podstawie masterplanu. Budowane są trzy typy budynków jednorodzinnych wolno stojących o powierzchni od 139 do 210 m kw. oraz piękne rezydencje o powierzchni 265 m kw. Wszystkie projekty są rozbudowane modułowo i architektonicznie spójne. Nabywca działki budowlanej otrzymuje w cenie projekt budowlany z pozwoleniem na budowę. Wektor Inwestycje kompletuje wszystkie dokumenty przed sprzedażą. Klient sam decyduje, czy wybudowanie domu zleci firmom partnerskim Wektor Inwestycje, czy zrobi to za pomocą własnego wykonawcy. Za każdym razem będzie mógł skorzystać z wysokich upustów cenowych, zarezerwowanych dla tej inwestycji.

Firma Tauron zakończyła w Leśnej Ostropie prace związane z przygotowaniem sieci energetycznej, zaś Wektor Inwestycje oczekuje na pozwolenie na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej (każdy z domów będzie podłączony do miejskiej sieci). Trwają także uzgodnienia związane z ułożeniem nitki gazociągu, a dzięki umowie inwestora z gminą Sośnicowice skorzysta na tym również sąsiadujący z osiedlem Kozłów.

Leśna Ostropa to także wyzwanie dla studentów architektury Politechniki Śląskiej. W kwietniu 2019 roku ogłoszono konkurs na przygotowanie projektu budynku klubowego.  - Zależy nam, by budynek był spójny z architekturą osiedla, jak i z założonymi przez nas funkcjami, czyli by było to miejsce relaksu (ze spa), znalazło się tam niewielkie zaplecze hotelowe oraz sala konferencyjna – tłumaczy prezes
Brzeziński. I dodaje, że choć nagroda jest oczywiście ważna, liczy się jednak coś niematerialnego: studenci jeszcze w czasie studiów będą mogli wpisać w portfolio realizację, która powstanie.

Leśna Ostropa zlokalizowana jest w zachodniej części Gliwic. Wzdłuż nieruchomości przebiega chętnie wybierana przez mieszkańców ścieżka rowerowa. Malowniczy, jedenastohektarowy zielony obszar podzielono na 93 działki budowlane. Wszelkie obiekty budowlane usytuowane zostały tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalny ekosystem terenu. Odkryjemy tutaj piękny starodrzew, ze smukłymi i wysokimi na kilkanaście metrów sosnami, rozłożystymi dębami czy bukami, a wśród nich mnóstwo niespotykanych na miejskich terenach gatunków roślin i ptaków. Dzisiaj to rzadkość, a projektantowi udało się w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalne otoczenie. 

Ten atut wykorzystano także, nadając nazwy ulicom osiedla. Zatwierdziła je, stosowną uchwałą w grudniu 2018 roku, gliwicka rada miasta. Jakże przyjemnie jest mieszkać przy Mniszka, Przytulii, Wiesiołka, Miodunki, Serdecznika, Kozieradki, Nagietka, Macierzanki, Kocanki czy Barwinka.

Wektor Inwestycje to firma znana w Gliwicach z projektów deweloperskich, rewitalizujących starą tkankę architektury miasta. W swoim portfolio posiada m.in. modernizację wielu obiektów mających wpływ na wizerunek i rozwój Gliwic
(Spichlerz, Stara Piekarnia przy ul. Zygmunta Starego, Domy Królewskie przy ul. Zawiszy Czarnego) oraz realizacje takie jak całkowite odrestaurowanie zamku w Karpnikach czy pałacu w Szałszy. Firma Wektor Inwestycje była za swoje
realizacje wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, zdobywając m. in. tytuł Superjednostki, przyznany przez stowarzyszenie Moje Miasto.

Biuro sprzedaży
ul. Zygmunta Starego 6/33
44-100 Gliwice
tel.: 32 729 87 01, 666 876 199
mail: info@lofty.gliwice.pl

PROMOCJA 

wstecz

Komentarze (3) Skomentuj

 • chcę kupić ale się boję 2019-07-24 10:55:43
  będzie droga dojazdowa od strony Ostropy?
  • w 2019-07-24 14:25:51
   podobno ma być ;-) wektor ma zrobić drogę od strony Kozłowa, a miasto od strony Ostropy.
 • Beton 2019-07-24 19:15:52
  Osiedle, budowane żeby jego mieszkańcy mogli żyć w zgodzie z naturą, a pod budowę którego wycięte zostały drzewa. I to więcej niż kilka. Inwestor reklamował inwestycję m.in. bliskością ścieżki rowerowej. Tylko czy ktoś wziął pod uwagę to, że ścieżkę rowerową zastąpi jezdnia, bo przecież mieszkańcy jakoś będą musieli do swoich domów dojechać? Ciekawe czy ktoś pomyśli o odtworzeniu trasy rowerowej wzdłuż jezdni... Rowerzyści "w zgodzie z naturą" będą wdychać spaliny samochodów, bo mieszkańcy Kozłowa i Ostropy będą sobie tamtędy skracać drogę, co nieliczni już teraz robią. Nie będzie już bezpiecznej trasy rowerowej. Na pewno budowa drogi skończy się ingerencją w pobliskie pola, pewnie wycięte zostaną kolejne drzewa, żeby umożliwić dojazd do ul. Kozielskiej. Będzie jeszcze więcej asfaltu i jeszcze więcej betonu, a wszystko to w zgodzie z naturą... Oby tak dalej. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby zmienić Ziemię w betonową pustynię.