17 października 2021 odbędzie się wspierany przez Miasto Gliwice VII Półmaraton Gliwicki. Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie półmaratońskim (21,0975 km). Towarzyszyć mu będzie: Gliwicka Dycha i Nordic Walking na dystansie 10 km, a także biegi dla dzieci.
Półmaraton Gliwicki organizowany jest od 2014 r. i każdego roku przyciąga coraz więcej uczestników. Trasa tegorocznego biegu w większości przebiegać będzie na Drogowej Trasie Średnicowej. Zawodnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dwie pętle na wyznaczonej trasie, a start i meta znajdować się będą na terenie hali Arena Gliwice. 
Każdy z uczestników, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, a najlepszym trójkom wśród kobiet i mężczyzn w Open i kategoriach wiekowych we wszystkich trzech biegach wręczone zostaną nagrody.

Impreza rozpocznie się od biegów dla najmłodszych. Punkt Odbioru Pakietów biegów dla dzieci rozpocznie działanie w sobotę 16 października o godzinie 11:30, a starty przewidziane są od godziny 13:00.
Pakiety startowe dla dorosłych będzie można odebrać w sobotę (16 października 2021r.) w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz w niedzielę, przed startem - od 6:30 do 9:00 w holu E, Arena Gliwice.
Organizatorem biegu jest: Fundacja Bieg Rzeźnika. Patronem biegu jest Miasto Gliwice. 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj