Choć większość z nich ma już na karku siódmy, ósmy, a nawet dziewiąty krzyżyk, dalej czerpią garściami z życia i wciąż są aktywni sportowo.
W lipcu gliwiccy seniorzy wzięli udział w Memoriale Duneckiego w Toruniu, który był jednocześnie 5. Mistrzostwami Polski Masters w trójboju sprinterskim (60,100 i 200 m). Miło nam poinformować, że w kategorii 85-latków tytuł mistrzowski wywalczył gliwiczanin Edward Berwid. Inny zawodnik z naszego miasta, Leszek Gamracy, w kategorii M-65 był czwarty.

Kilkanaście dni temu w Lublinie odbyły się 30. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które były także 9. Mistrzostwami Polski Lekarzy oraz 3. Mistrzostwami Polski Dziennikarzy. W imprezie udział wzięło 520 osób. Gliwiczanie zdobyli 17 medali (9 złotych, 3 srebrnych i 5 brązowych)!

Czesław Pluszczewski (M-85) wywalczył złoto w rzutach oszczepem, młotem i kulą oraz srebro w rzucie dyskiem. Przypadł mu też puchar dla najstarszego zawodnika imprezy. Czesław Okoński (M-75) zdobył z kolei złoto w skoku wzwyż (ustanowił nowy rekord Polski – 122 cm), w biegu na 80 m przez płotki i brąz w skoku w dal. Leszek Gamracy (M-65) wywalczył złote medale w chodzie na 3 i 5 km. Edward Berwid (M-85) – złoto w dysku, a srebro w kuli i oszczepie. Zbigniew Kawalik (M-65) – brąz w skoku w dal i trójskoku, Zbigniew Greniuch (M-70) – brąz w trójskoku, a Aleksander Chłopek (M-70) – medal brązowy w skoku o tyczce.

Osoby powyżej 50. roku życia, chętne do biegania, skakania i rzucania, zapraszamy na bezpłatne treningi na stadion przy ul. Jasnej. Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 17.00.