Podczas jubileuszowej edycji Lato z Radiem zawita do Gliwic. Nie mogło być inaczej, skoro słuchacze w głosowaniu na letni hit turystyczny Listy Przebojów PL Lata z Radiem wybrali wizytę w Muzeum w Gliwicach.
O muzeum, a także wielu innych atrakcjach kulturalnych, historycznych i turystycznych miasta nad Kłodnicą cała Polska (i nie tylko) będzie mogła usłyszeć w programie w najbliższą sobotę, 10 lipca, podczas audycji na żywo. Audycja, w paśmie przedpołudniowym, między godz. 09.00 a 12.00, nadawana będzie spod drewnianego masztu Radiostacji. 

Wśród zaproszonych gości, z którymi rozmawiać będzie redaktor Sława Bieńczycka, będą muzealnicy, a także autorzy bestsellerowych publikacji wydanych przez Muzeum w Gliwicach: dr Bogusław Tracz oraz Ewa Pokorska-Ożóg, miejska konserwator zabytków, która uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej swojej najnowszej, poświęconej Gliwicom książki pod tytułem „Kolory Miasta”. Choć oficjalna promocja liczącej ponad 450 stron publikacji czeka nas dopiero we wrześniu, to książka już jest w sprzedaży. Kilka egzemplarzy „Kolorów miasta” trafi  do słuchaczy Lata z Radiem podczas sobotniego programu.

  - To, że Gliwice są interesującym miastem dla miłośników historii, zabytków i fascynującego splotu różnorodnych kultur – nie ulega wątpliwości. Publikując książki i przewodniki, organizując wystawy, prowadząc zajęcia edukacyjne – promujemy dziedzictwo kulturowe grodu nad Kłodnicą wśród jak najszerszego grona odbiorców. Wspaniałą dla nas nagrodą jest to, że to właśnie sami odbiorcy, słuchacze Lata z Radiem, wskazali Gliwice i Muzeum w Gliwicach jako must have na wakacyjnych trasach. Nasze miasto odkrywać można na wiele sposobów, o czym opowiemy podczas sobotniej audycji na żywo nadawanej w pasmie o największej słuchalności o tej porze roku w naszym kraju – mówi dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj