LABA - czyli Laboratorium Aktywności Bardzo Artystycznych - to propozycja Centrum Kultury Victoria w Gliwicach na czas ferii. W planie spotkania ruchowe i taneczne, plastyczne, teatralne, fotograficzne i filmowe.

Chociaż w nazwie pojawia się „LABA”, nie ma mowy o leniuchowaniu. Ma być to czas kreatywny i spędzony na dobrej zabawie. (można wyrzucić jeśli się nie zmieści)

Zajęcia będą odbywały się zgodnie z harmonogramem w dwóch lokalizacjach: budynku CKV przy ulicy Barlickiego 3 oraz w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” przy ulicy Partyzantów 25.

Podczas zajęć „Rusz się” uczestnicy poznają podstawowe elementy judo. Chociaż za oknem zima, na zajęciach ruchowo-tanecznych będą grać w gumę i klasy, tańczyć z hula-hop i bawić się, jak na dawniej na podwórkach. „Aniołowo” to propozycja dla artystycznych dusz, które chcą poznać zapomnianą technikę tworzenia form przestrzennych z butafory i paper maché. Centrum Kultury Victoria zaprosi dzieci do pracowni rękodzieła, gdzie będą twórczo eksperymentować z różnymi materiałami. „Animacja poklatkowa” i „Po-klatkowe” to oferta dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czym jest scenariusz i storyboard i jak od zdjęcia przejść do animacji. Uczestnicy spróbują swoich sił także podczas zajęć teatralnych„Teatr” i „Lalka i cień” – podczas których samodzielnie stworzą postać sceniczną, a potem nadadzą jej życie na scenie.

Na zajęcia, które rozpoczną się 16 stycznia, obowiązują zapisy. Niektóre z warsztatów są płatne (30 zł na pokrycie kosztów materiałów). Szczegółowe informacji na stronie ckvictoria.pl w zakładce „Edukacja”.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj