Konferencja ministra Adama Niedzielskiego i wojewody Jarosława Wieczorka
- Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że sytuacja na Śląsku jest krytyczna pod względem zachorowań, hospitalizacji i perspektyw. Te moce przeznaczane na walkę z covidem powoli się wykańczają - powiedział dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia.

Jak powiadomił minister - ustanowiono nowe zasady dotyczące przenoszenia pacjentów do innych województw. Planujemy relokować do 170 pacjentów do końca tygodnia.
• Będziemy chcieli oprócz transportu kołowego zastosować również transport lotniczy, dlatego obecne z nami jest dzisiaj Pan dyrektor Gałązkowski szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
• W stan gotowości zostały postawione wszystkie załogi ratowniczego na południu Polski. Z trybu pracy standardowej przechodzą do trybu 24-godzinnej.
• Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest przygotowane do transportu pacjentów w najcięższym stanie, gdyż posiada  wyposażone swoje śmigłowce w odpowiednią instalację, które również pacjenta intubowanego pozwalają przewieźć na dowolną odległość w skali kraju. 
• Myślimy też o transporcie tych pacjentów którzy nie korzystają z respiratora, którzy są wspomagani leczeniem tlenowym. Wojsko zadeklarowało nam możliwość wsparcia w tym zakresie, ale to jest raczej kolejny krok który będziemy chcieli wykonać. 

Sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna. To już jest właśnie ten moment, kiedy problemy nie mogą być rozwiązane w skali pojedynczego regionu, stąd współpraca i zaangażowanie w najbliższym czasie i w zasadzie już innych województw, szczególnie województwa opolskiego,  łódzkiego i w tym sensie województwo śląskie i cały region może liczyć właśnie na współpracę i na wsparcie. Mam nadzieję że to wsparcie będzie odczuwalne również z punktu widzenia pana wojewody Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski i innych osób, które są odpowiedzialne tutaj za zarządzanie - powiedział minister Niedzielski.

źródło: Wojewoda Śląski 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj