Dwa nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli 10 sierpnia w Knurowie, w wyniku wspólnych działań, funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą gliwickiej komendy miejskiej oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Bielsku-Białej.
Śledczy otrzymali informację o działającym w Knurowie nielegalnym punkcie, w którym prowadzone są gry na automatach. W lokalu funkcjonariusze ujawnili dwa nielegalne automaty oraz gotówkę w wysokości 340 złotych, stanowiącą wynagrodzenie dla pracownika. 

Punkt, w którym funkcjonował hazard, chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring. Poza tym opiekun lokalu zajmował się selekcją klientów. To nie przeszkodziło policji wejść do środka... 

Zajęte automaty stróże prawa przekazali funkcjonariuszom urzędu celno-skarbowego. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające nielegalne gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego ujawnionego i zatrzymanego automatu. Z kolei same automaty mogą ulec przepadkowi.

Przypominamy: urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych bez koncesji zagrożone jest karą grzywny bądź pozbawienia wolności do lat trzech.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj