Trzy medale
W Raszynie najlepsi polscy szermierze walczyli o medale Mistrzostw Polski Seniorów. Szpadziści Piasta Gliwice wrócili z tych zawodów z trzema medalami. W turnieju indywidualnym srebro wywalczył Aleksander Staszulonek, a brąz Sebastian Majgier. W turnieju drużynowym (Damian Michalak, Mateusz Nycz, Majgier i  Staszulonek) Piast zajął drugie miejsce.

Złoty Oliwier
Judoka AZS Gliwice Oliwier Nowok (-55kg) zdobył złoty medal Pucharu Polski Juniorów Młodszych Baltic Cup w Gdyni. Jego koleżanki klubowe: Emilia Wołkowicz i Julia Jamroszczyk uplasowały się tuż za podium w kategorii do (-63kg) plasując się na piątych pozycjach. Siódmy w kategorii do 81kg był Marcin Gawek, a w tej samej kategorii Igor Wesołowski odpadł w eliminacjach.

Srebrna Justyna
Justyna Ciborska, kickbokserka klubu Najemnik Gliwice wywalczyła w Mysłowicach tytuł wicemistrzyni Polski seniorek w formule walki low kick (waga plus 70 kg) i została powołana do reprezentacji Polski.

W czołówce
W Wodzisławiu Śląskim rozegrano kolarskie zawody MTB. Uczestniczyli w nich z zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice. Maurycy Gwóźdź był 9. w wyścigu smerfów, Amelia Szczotka 7. w żaczkach, a Nikodem Gwóźdź 3., Władysław Mańka 6., Wiktor Paczuła 8. i Adrian Pysik 13. w młodzikach. W juniorkach wygrała Emilia Ryszka a w elicie mężczyzn Dawid Jona był 13.

Sezon rozpoczęty
Na dziewięciodołkowym polu Royal Kraków Golf & Country Club w Ochmanowie gliwiccy miłośnicy golfa oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. W głównych kategoriach wśród pań zwyciężyła Barbara Warot, a z panów najlepszy okazał się Łukasz Szumański. W kategoriach uwzględniających handicap gracza (poziom umiejętności) miejsca na podium zajęli: w kategorii HCP do 21 - 1. Rafał Wolny, 2. Wiesław Zagórowski, 3. Piotr Fischer, w HCP powyżej 21 - 1. Michał Słoniec, 2. Jerzy Wasilewski, 3. Jarosław Czajka.

Tenisowe mistrzostwa
Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) i Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) zdobyli w rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Gliwicach tytuły młodzieżowych mistrzów Polski w grze pojedynczej. Mistrzami Polski w grze podwójnej mężczyzn zostali Kacper Petaś (Ostródzianka Ostróda) i Przemysław Walaszek (Energa KTS Toruń), a w gronie kobiet Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg) i Gabriela Dyszkiewicz (UKS ATS Białystok). Po złote medale w grze mieszanej sięgneli Łukasz Wachowiak (ZKS Drzonków) i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).