OD PONOD OD PONIEDZIAŁKU LETNIA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI W CH FORUM GLIWICETo już ostatnia szansa, aby zapisać się na Letnią Akademię Twórczości CH FORUM & Mnemo Experts Holiday Camp. Akademia to kreatywny, twórczy i zabawny sposób na aktywne spędzenie wakacyjnego czasu. Seria zajęć rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do 14 sierpnia.


Specjalnie opracowane modele LEGO WeDo do konstruowania i programowania robotów, prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami to gwarancja fantastycznej zabawy.


Proponowane przez organizatorów zajęcia Lego Robotyki, Neuroedukacji, Brain Box – warsztaty pamięci, English Fun -nauki języka, Młody Geniusz - treningi kreatywności oraz Akademii Żonglowania - aktywności motorycznej, to idealna okazja, aby wprowadzić dzieci w świat kreatywnej nauki i zabawy.


Taka forma spędzania czasu zachęca do odkrywania naukowych reguł, budzi i wzmacnia ciekawość świata oraz regulujących jego funkcjonowanie praw natury, ale przede wszystkim w sposób ciekawy przygotowuje dzieci do powrotu do szkoły.


Każde zajęcia (2 sesje półtoragodzinne + przerwa) składają się z dwóch rodzajów aktywności:
- warsztatów z udziałem robotów LEGO We Do;
- zajęć z cyklu Projekt Neuroedukacja.


Dodatkową atrakcją będą wspólne prezentacje wykonanych prac (około 30 min.), z pomocą dostępnego na miejscu studia fotograficznego.

Rodzice mogą dopasować grafik zajęć do wakacyjnych obowiązków i zapisać dzieci na zajęcia poranne lub popołudniowe. Istnieje możliwość zapisania dziecka tylko na jedną sesję półtoragodzinną.

W ramach projektu zaplanowano dwa turnusy warsztatów:

I turnus: 03-07 sierpnia; godz. 16:00 - 20:00;

II turnus: 10-14 sierpnia; godz. 09:00 - 13:00.

Miejscem zajęć będzie Forum Inspirujących Spotkań (parter, obok sklepu CCC). Udział w nich jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszych zapisów z uwagi na ściśle limitowaną liczbę miejsc.

Podczas zajęć będzie zachowany reżim sanitarny. Do dyspozycji gości będzie stojak dezynfekcyjny, rękawiczki ochronne, a materiały będą dezynfekowane przed i po warsztatach.

 


TEMATYKA I TERMINY ZAJĘĆ:03 i 10 sierpnia

Projekt Lego We Do cz. 1

– Wyprawa na Marsa

Projekt Neuroedukacja

„Sen Alicji, czyli jak działa mózg” cz. 1

Projekt poszerza wiedzę z zakresu funkcjonowania mózgu, kształtowania umiejętności treningu pamięci i koncentracji, rozpoznania właściwego sposobu uczenia się, rozwijania myślenia dywergencyjnego. Uczestnicy obalą najbardziej popularne mity dotyczące mózgu na podstawie książki i 3-minutowego filmu „Sen Alicji”, jak również zapoznają się z treningiem żonglowania.
04 i 11 sierpnia

Projekt Lego We Do cz. 2

– W świecie owadów

Projekt Neuroedukacja
„Młody Geniusz” cz. 2
Projekt polega na kształtowaniu umiejętności asocjacji, rozwijaniu postawy twórczej, kształtowaniu umiejętności tworzenia swobodnych skojarzeń i umiejętności myślenia wizualnego. Uczestnicy poznają narzędzie Piramidy kreatywności, zapoznają się z techniką łańcuchowej metody skojarzeń, jak również przeprowadzą trening żonglowania.


05 i 12 sierpnia
Projekt Lego We Do cz. 3

– Marsjanie atakują!

Projekt Neuroedukacja

„Brain Box-Haki liczbowe” cz. 3

Projekt polega na poznaniu zasad wykorzystania haków -zakładek liczbowych, dzięki którym uczestnik jest wstanie zapamiętać dowolny ciąg cyfr i odtworzyć go z pamięci. Warsztat kształtuje umiejętności tworzenia wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Dodatkowo uczestnicy przeprowadzą trening żonglowania.


06 i 13 sierpnia

Projekt Lego We Do cz. 4
-Wyścigi F1

Projekt Neuroedukacja

„Mapa Skarbów-tworzenie Map Myśli w praktyce” cz. 4
Projekt kształtuje umiejętności tworzenia wizualnych form notowania -map myśli. Kształtuje umiejętności tworzenia wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Uczestnicy przeprowadzą także trening żonglowania.


07 i 14 sierpnia
Projekt Lego We Do cz. 5

– Podróż Guliwera

Projekt Neuroedukacja

„English Fun - nauka języka na wesoło” cz. 5

Projekt rozwija umiejętność nauki języków obcych z wykorzystaniem nowoczesnych technik zapamiętywania. Rozwija umiejętności tworzenia swobodnych skojarzeń i wizualizacji oraz pokazuje narzędzia do treningu koncentracji. Uczestnicy dodatkowo utrwalą umiejętność tworzenia Map Myśli - kreatywnych notatek, a także przeprowadzą trening żonglowania.O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH

FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 m kw., położone w ścisłym centrum Gliwic.
W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne.

Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, CCC, Deichmann, Douglas, H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach. Ofertę gastronomiczną, m.in. w strefie restauracyjnej o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce, tworzy 12 najemców reprezentujących kuchnie całego świata. W centrum pod nazwą Biblioforum działa także jedyna w swoim rodzaju filia miejskiej biblioteki publicznej.

Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.


Materiały partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj