Kryminalni odzyskali silniki, skrzynie biegów, elementy karoserii i inne części pochodzące ze skradzionych samochodów. Były one sprzedawane między innymi na giełdzie w Gliwicach.
               
Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach od jakiegoś czasu czaili się na paserów zajmujących się handlem częściami pochodzącymi ze skradzionych samochodów. 

Wspólnie ze strażnikami granicznymi weszli do wytypowanych wcześniej firm w Bielsku-Białej, Bytomiu i Chorzowie oraz na terenie giełdy samochodowej w Ligocie Zabrskiej. 

W Gliwicach w czynnościach uczestniczyli również śledczy z naszego miasta, a w przeszukaniach brał udział służbowy pies, specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków. 

To była akcja szeroko zakrojona, bowiem policjanci oraz pogranicznicy z placówki w Hrebennem skontrolowali setki części pojazdów oraz całych aut.

W efekcie mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli duże ilości części, pochodzących z samochodów skradzionych na terenie Polski, innych państw Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Odzyskali m.in.: 25 silników, 107 skrzyń biegów, osie pojazdów, elementy karoserii. Wartość tego mienia oszacowano na około milion złotych.

Zatrzymano i, decyzją sądu w Bytomiu, aresztowano tymczasowo dwóch mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku 44 i 45 lat. 

Dalsze postępowania w sprawie prowadzą wydziały kryminalne z Bielska-Białej, Bytomia oraz Gliwic.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj