GTK przygotowania do sezonu 2021/22 Energa Basket Ligi rozpocznie 19 lipca br. Pod wodzą nowego trenera Roberta Witki gliwiczanie będą trenować na własnych obiektach, a ligowe rozgrywki zainaugurują 5 września. - Mamy nowy zespół. Czeka nas sporo pracy, by być gotowym na start rozgrywek - przypomina szkoleniowiec naszego zespołu.
Oficjalnie pierwszy trening odbędzie się 19 lipca, choć część zawodników pojawi się w Gliwicach wcześniej. - Pierwsze trzy tygodnie poświęcimy na motorykę i budowę wytrzymałości. Już na tym etapie będziemy też powoli wprowadzać elementy taktycznie - zapowiada trener Witka. - Dzisiaj mamy już inne czasy i praktycznie każdy z zawodników dba też o siebie indywidualnie. Większość z nich jest już w trakcie przygotowań do sezonu i to powoduje, że kiedy zaczniemy wspólne zajęcia, to nikt nie powinien odstawać i od samego początku nasza praca powinna być na wysokim poziomie - dodaje.

Przed startem rozgrywek gliwiczanie rozegrają przynajmniej osiem gier sparingowych. Oprócz turniejów w Lublinie (13-14.08) i Radomiu (20-21.08) zaplanowane są spotkania kontrolne z: MKS-em Dąbrowa Górnicza (wyjazd 3.08) i GKS-em Tychy (dom 18.08) oraz dwoma drużynami z Czech: BK Ołomuniec (dom 16.08), którego trenerem jest były zawodnik GTK, Robert Skibniewski i Basketem Brno (dom 26.08). - Docelowo chciałbym zagrać 10 meczów przed oficjalnym początkiem sezonu. Jesteśmy w trakcie poszukiwania dwóch kolejnych rywali. Jako praktycznie całkowicie nowy zespół chcemy dużo grać, bo to najlepsza forma sprawdzenia jak sobie razem radzimy na parkiecie - podkreśla Witka, który na pierwszym treningu powinien mieć do dyspozycji zdecydowaną większość zawodników.

 - Dopuszczam możliwość, że nie będzie jeszcze z nami rozgrywającego, którego na chwilę obecną nadal szukamy. Oczywiście, chciałbym aby jak najszybciej dołączył do zespołu, ale biorę pod uwagę możliwość, iż w przypadku koszykarza, który późno zakończył rozgrywki ligowe, będzie nawet wskazane, aby zdążył się zregenerować i pojawił się w Gliwicach później - zapowiada Witka.

W grupie nieobecnych mogą być też reprezentanci Polski U-20. W chwili obecnej na zgrupowaniu kadry przebywają Mikołaj Adamczak i Norbert Maciejak. Najbliższe dni zadecydują o tym, czy znajdą się oni w ścisłej dwunastce, która 20 lipca rozpocznie rywalizację w turnieju Challenger (nowa formuła rozgrywek z powodu panującej pandemii) w gruzińskim Tbilisi. Taki problem nie dotyczy Aleksandra Wiśniewskiego, który choć mógłby wziąć udział w konsultacji szkoleniowej kadry U-18 we Wrocławiu, a następnie od 3 sierpnia w miejscowości Konya (Turcja) w turnieju Challenger w swojej kategorii wiekowej, to jednak ostatecznie zostaje w Gliwicach i będzie walczył o jak największą rolę w zespole. Pod koniec miesiąca planowany jest przyjazd Keyshawna Woodsa, który wcześniej weźmie udział w The Basketball Tournament (TBT), w którym nagrodą główną jest 1 mln dolarów.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj