Za niespełna trzy tygodnie rozpoczyna się nowy sezon rozgrywek Energa Basket Ligi. Dla kibiców GTK Gliwice szczególny, bo po 547 dniach przerwy 4 września br. będą mogli ponownie zasiąść na trybunach. Po raz ostatni mecz z udziałem publiczności odbył się 6 marca 2020 roku.
Kolejne rozgrywki w całości odbyły się w zamkniętym systemie i dopiero sezon 2021/22 będzie tym, w którym fani będą mogli ponownie wspierać zawodników. Z tego tytułu w Gliwicach postanowiono uczcić to wydarzenie w szczególny sposób i inauguracyjny mecz odbędzie się na dużej hali Areny Gliwice. Zadbano również o to, by i rywal był prestiżowy i w porozumieniu z władzami ligi ustalono, że GTK w pierwszym meczu zmierzy się z lokalnym rywalem - MKS-em Dąbrowa Górnicza. - Derby podnoszą rangę wydarzenia w każdej dyscyplinie sportowej. W tej sytuacji liczymy nie tylko na kibiców z naszego miasta, ale również z całego województwa. Informacja o tym meczu trafiło już do zaprzyjaźnionych z nami ośrodków i najbliższe dni poświęcimy na dalszą promocję meczu - zapewnia prezes GTK, Jarosław Zięba.

W ubiegłym tygodniu klub uruchomił oficjalną sprzedaż karnetów oraz biletów na pierwszy mecz. Wejściówki można kupić za pośrednictwem platformy eventim.pl oraz w dniu meczu w kasach Areny. Mocno promowana jest jednak ta pierwsza forma sprzedaży, gdyż w tym przypadku nabywcy biletów za każdym razem korzystają z rabatu wysokości 5 zł. - Mamy nadzieję, że po tak długiej przerwie kibice są spragnieni koszykówki. Naszym marzeniem jest, by przynajmniej powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, kiedy to na trybunach zasiadło wówczas 4 tys. ludzi i z pewnością mogli być zadowoleni z widowiska i emocji, które dostarczył sam mecz – wspomina ostatnie derby z kibicami Zięba. Przypomnijmy, GTK przegrało wówczas z MKS-em po dwóch dogrywkach, ale spotkanie było pełne dramaturgii oraz zwrotów akcji i mogło zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców. GTK zmierzy się z MKS-em 4 września o godzinie 17.30.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj