GTK Gliwice po raz pierwszy w historii zdobyło tytuł najlepszej drużyny w kraju w koszykówce młodzieżowej.
W turnieju finałowym, który rozgrywany był od środy do niedzieli w Arenie Gliwice, nasz zespół przegrał tylko raz, ulegając w fazie grupowej Asseco Arce Gdynia (69:70). W półfinale podopieczni Andrzeja Bartosza okazali się lepsi od WKK Wrocław (69:56), a w finale ograli inny wrocławski zespół - Exact Systems Śląsk 62:56 (20:17, 17:15, 15:14, 10:10).

To ostatnie spotkanie zaczęło się lepiej dla gospodarzy. Po kilku minutach było 9:2 dla GTK. Podrażniony Śląsk rzucił się do odrabiania strat i wyszedł nawet na prowadzenie, ale ostatnie słowo w tej kwarcie należało do GTK, które po 10 min wygrywało 20:17.

Od początku drugiej odsłony nasz zespół kontrolował sytuację na parkiecie, a kiedy odskoczył na 8 punktów (33:25) trener Śląska poprosił o przerwę na żądanie. Reprymenda podziałała na jego podopiecznych, bo przewaga gliwiczan stopniała (35:32). Ostatecznie GTK miało po 20 min gry pięć „oczek” więcej (37:32).

Po wznowieniu gry Śląsk cały czas był blisko rywala, lecz gliwiczanie utrzymywali prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już 47:37. Goście próbowali odrabiać straty. Jeszcze przed końcem trzeciej części gry zdobyli kilka punktów. Rezultat 52:46 zwiastował spore emocje w ostatniej kwarcie.

Kiedy Śląsk po udanych zagraniach swoich zawodników doprowadził do wyniku 54:52, przez moment zrobiło się gorąco. Wrocławianie, wyraźnie jednak osłabieni półfinałową batalią z Asseco Arką Gdynia zaczęli grać już niedokładnie, co skrzętnie wykorzystało GTK, wygrywając 62:56 i zdobywając tytuł mistrzów Polski do lat 19.

Najlepszym zawodnikiem MMP do lat 19 został wybrany Aleksander Wiśniewski (GTK), a w najlepszej piątce turnieju znalazł się jego kolega klubowy Mikołaj Adamczak.

GTK: Aleksander Wiśniewski 20 (1x3), Norbert Maciejak 2, Michał Podulka 2, Dawid Pachowicz 9 (1x3), Mikołaj Adamczak 14 - Bartosz Chodukiewicz 15 (1x3), Karol Korczyk, Zbigniew Drzewiecki.