Prezydent Adam Neumann zamieścił na swoim oficjalnym profilu FB informację o działaniach miasta na czas pandemii.  
Oto jej pełna treść: 

Sytuacja w mieście jest opanowana. Na bieżąco kontrolujemy pracę przedsiębiorstw miejskich odpowiedzialnych za realizację istotnych dla mieszkańców usług, związanych z codziennym funkcjonowaniem: dostawy ciepła, wody, transportu publicznego oraz odbioru odpadów. Wszystkie są i będą realizowane na właściwym poziomie. 

Centrum Ratownictwa Gliwice stale współpracuje ze wszystkimi służbami: policją, strażą pożarną oraz strażą miejską, aby na bieżąco wykonywać polecenia wojewody i inspekcji sanitarnej. 

W trybie pilnym przystąpiliśmy do adaptacji budynku byłego Domu Dziecka przy ul. Zygmunta Starego, aby dostosować go do realizacji świadczenia opieki zdrowotnej (nocnej i świątecznej).

Szpital Miejski przy ul. Zygmunta Starego jest przygotowywany do pełnienia funkcji oddziału obserwacyjnego.

Na bieżąco monitorujemy dyspozycyjność poradni lecznictwa otwartego, które w ramach podstawowej opieki zdrowotnej powinny na bieżąco udzielać teleporad.

Przez cały miniony weekend sprawdzaliśmy także wykonanie rozporządzenia ministra zdrowia dotyczącego zamknięcia klubów, kawiarni, restauracji, basenów i innych miejsc sprzyjających gromadzeniu się ludzi. Z dumą przyznaję, że w Gliwicach bardzo odpowiedzialnie podeszliśmy do tematu i dostosowaliśmy się do obowiązujących przepisów. 

Bardzo gorąco za to dziękuję!

Jednocześnie proszę o dalszą wyrozumiałość i rozwagę w podejmowaniu wszelkich działań. 

Wszystkim życzę dużo zdrowia! 
wstecz

Komentarze (5) Skomentuj

 • Bacha 2020-03-17 18:24:42
  Wczoraj godz.13.30 - 15.00 - teleporada Medicor:Przepraszamy,numer jest zajęty. aby uzyskać połączenie pozostań na linii.Dzisiaj godz.7.00 -9.00 -Przepraszamy,Twoje połączenie nie może być zrealizowane-prosimy spróbować póżniej.Uzbrojona w kartkę z wypisanymi nazwami i sposobem dawkowania stale przyjmowanych leków udaję się do przychodni.W drzwiach dostęp blokuje pan w okularach i masce na twarzy.Tłumaczę,że chcę tylko podać kartkę z prośbą o wypisanie e-recepty-nie dociera.Proszę,żeby pan przekazał kartkę do rejestracji - też nic z tego.To może pan poprosi panią z rejestracji żeby podeszła do drzwi?Pani Lucyno,przyjdzie Pani?Nie,niech dzwonią!Ciekawe gdzie!Wyślę priorytetem,będzie prędzej!Coś Panu Prezydentowi słabo wychodzi to monitorowanie!
  • Jo 2020-03-18 09:41:37
   Na bojkowskiej to samo 2.5h dzwonienia
 • gliwiczanin 2020-03-20 22:40:14
  A mieszkańcy NIE CHWALĄ prezydenta....
 • OnoMatoPeja 2020-03-23 10:53:54
  To Gliwice mają Prezydenta? Hmmm...
 • krzysztof 2020-03-23 19:16:07
  neumann wyjdź do mieszkańców