Budowa wielopoziomowego parkingu u zbiegu ulic Dunikowskiego i Mikołowskiej jest już na finiszu. Otwarcie zaplanowano na przełom II i III kwartału. Ile zapłacimy za postój, będzie wiadomo,  gdy obiekt znajdzie dzierżawcę.
Parking składa się z trzech pięter i pomieści 84 samochody. Posiada też windę dla kierowców (samochody będą wjeżdżały po pochylniach). Na parterze budynku zaplanowano przestrzeń handlowo-usługową. Kondygnacja zostanie podzielona na cztery lokale użytkowe o średniej powierzchni ok. 160 m kw. każdy.  

Parking powstał w sąsiedztwie nowego budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Jana Pawła II. Będą tutaj mogli parkować nie tylko lokatorzy z domu po drugiej strony ulicy. Jak tłumaczy przedstawiciel inwestora odpowiedzialnego za oba obiekty, którym jest miejska spółka ZBM II TBS, parking będzie udostępniany na zasadach komercyjnych. Cennik ustali przyszły dzierżawca, wybrany w przetargu. Inwestor podkreśla, że parking posiada nowoczesny system kontroli obiektu. Będzie można pozostawić samochód na kilkanaście minut, ale także wynająć miejsce na miesiąc czy rok.

Prace przy budowie obiektu rozpoczęły się w grudniu 2016, a ich zakończenie planowane jest przed końcem II kwartału br. Parking realizuje firma Dombud z Katowic. Wartość robót to 8,9 mln zł.  

(pik)
 


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj