Zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice i w ten weekend rywalizowali w rozlicznych wyścigach, przywożąc z nich medale.

Najpierw ścigali się w Kolarskich Mistrzostwach Śląska w jeździe indywidualnej na czas. Zawody rozegrano w Mizerowie. Medalową pulę dla gliwiczan otworzył w kategorii żak Nikodem Gwóźdź, który wywalczył srebrny krążek. W tej samej kategorii Franciszek Olszar był 10., Szymon Skrzydło 23., a Rafał Wypiór 27. Dobrą passę żaków podtrzymały młodziczki - Tatiana Gromada była trzecia, a Kalina Heczko 11.

Do bardzo wysokiego poziomu ścigania przyzwyczaili nas młodzicy i tym razem nie było inaczej. Kolejne zwycięstwo odniósł Filip Gruszczyński, Krzysztof Szewc był czwarty, Daniel Sójka piąty, Bartosz Marut siódmy, Emil Sokoliński 12., Łukasz Wawrzacz 16., Kamil Bernaś 18., Paweł Muller 31. W juniorach młodszych Adam Suliga uplasował się na miejscu drugim, Michał Waloszek szóstym, Krzysztof Pytlik ósmym, Stanisław Goliwąs dziewiątym, Wiktor Frajer 12., a Wojtek Kusiakiewicz 13.

W niedzielę ścigano się w Suszcu, w wyścigu o puchar wójta, w Koźminku, w szosowym finale Pucharu Polski juniorów oraz Wałbrzychu i Boguszowie-Gorcach, w finale Pucharu Polski XC. W tej ostatniej imprezie startowała Tatiana Gromada. Tym razem dotarła do mety na  czwartej pozycji, co wystarczyło do obrony drugiej lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Młodziczek za 2019 rok.

W Koźminku niezły występ zanotowali nasi juniorzy, od startu angażując się w akcje zaczepne. Trasa sprzyjała sprinterom, dlatego gliwiczanie zmuszeni byli szukać szansy w odjeździe. Nie do końca jednak ta sztuka się udała. Antoni Olszar ukończył zawody na 11. miejscu, Bartosz Troszok na 28., Patryk Nogowczyk - 46. W juniorach młodszych, w stawce 138 startujących, Waloszek przejechał metę na 37. miejscu, a Goliwąs na 41.

Na uwagę zasługuje wysokie tempo rozegranych wyścigów, które znacznie przekraczało 40 kilometrów na godzinę, a ścigali się przecież nastoletni zawodnicy.

W Suszcu w żakach Gwóźdź był piąty, a Skrzydło szósty w żakach młodszych. W młodzikach Marut zajął drugie miejsce, Szewc czwarte, Wawrzacz dziewiąte, Sokoliński 15. i Sójka 17. Nasz jedynak w juniorach młodszych, Kusiakiewicz, ukończył zawody na ósmej lokacie.

Miło nam donieść, że w rozegranych w tym samym czasie w Goleszowie Mistrzostwach Polski Weteranów w szosowym wyścigu górskim kolejny medal wywalczył Zbigniew Krzeszowiec. Dołączył do niego z brązem zawodnik Grupy Kolarskiej Gliwice Andrzej Misina. Wielkie brawa za hart ducha i wytrwałość.