Czynna od roku tężnia solankowa na placu Piłsudskiego działa na mieszkańców jak magnes. Codziennie przesiadują wokół niej tłumy pyskowiczan. Najczęściej pochodzący z centrum, gdzie powstał obiekt. Teraz szansę na swój „inhalator” dostali mieszkańcy z dzielnicy południowej. Inwestycja walczy o głosy w budżecie obywatelskim.
Wybudowanie tężni przy ul. Jaworowej jest jednym z 10 zadań zakwalifikowanych do finału tegorocznej edycji pyskowickiego budżetu obywatelskiego. Na liście znalazło się po pięć propozycji dla każdej z dzielnic. 

Mieszkańcy z rejonu południowego chętnie zobaczyliby też na swoim terenie siłownię dla seniorów na placu przy ul. Piaskowej, nowe oświetlenie boiska w Dzierżnie, urządzenia do street workoutu oraz plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5.  

Z kolei w dzielnicy północnej czekają na zagospodarowanie terenu wokół tężni przy placu Piłsudskiego, parking przy hali sportowej, rozbudowę siłowni na placu Dożynkowym. Atrakcją byłby też park rozrywki i nauki, lokalizacyjnie powiązany z SP 6.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców. To oni wybiorą, które z zadań zostanie wykonane. Pula środków w budżecie – po 75 tys. zł – powoduje, że uda się zrealizować po jednym projekcie w każdej z dzielnic. 

Głosowanie, również poprzez internet, potrwa od 29 kwietnia do 10 maja. 

Zwycięskie zadania poznamy 20 maja, a już na drugi dzień skierowane zostaną one do realizacji. 

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj