Korea, kolebka taekwondo, to kolejny cel Szkolnej Ekspedycji. Młodzi podróżnicy są już na miejscu. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania i dziesiątki atrakcji do zobaczenia. 
Szesnasta już Szkolna Ekspedycja wyruszyła 1 lutego z dworca kolejowego w Gliwicach. Do Seulu dotarła, z ponad 20 godzinną przerwą w podróży w Istambule, w niedzielę po południu. 

Zaplanowana trasa prowadzi przez Jeonju, Busan, Gyeongju i Seul, ale szczegóły wyprawy ustali życie. Po dwóch tygodniach, 16 lutego, globtroterzy ze Śląska powinni być z powrotem  domu.

Głównym celem  jest poznanie tajemnic taekwondo. Ta sztuka walki jest narodowym sportem Korei Południowej. Pierwotnie stanowiła narzędzie wojskowe do walki wręcz, obecnie awansowała do grona dyscyplin olimpijskich. 

W podróż do krain taekwondo i czosnku, bo to warzywo często występuje w kuchni całej Azji, wyruszyła trzynastoosobowa ekipa złożona z uczniów zespołu szkolno-przedszkolnego z Pilchowic oraz „Paderka” w Knurowie pod przewodnictwem nauczyciela Adama Ziai.

Po raz trzeci organizatorem ekspedycji jest Stowarzyszenie Carpe Diem z Gliwic, a zapoczątkowała ją szkoła w Pilchowicach.  Założeniem projektu jest promowanie wśród młodzieży turystyki backpackingowej – plecakowej, uczącej zaradności i samodzielności. 

Do tej pory młodzież odwiedziła: Maroko, Norwegię, Gruzję, Sri Lankę, Armenię, Saharę Zachodnią, Indie (dwukrotnie), Turcję, Tajlandię, Indonezję, Kambodżę, Chiny, Finlandię i Malezję (z Singapurem).

Przygody młodych podróżników można śledzić na bieżąco na http://www.fb.com/ekspedycja

Patronem medialnym ekspedycji są „Nowiny Gliwickie”.  

(pik)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj