Sezon kolarskich przełajów dobiegł końca. Zawodnicy przełajówki zamienili na szosówki i sposobią się do kolejnego sezonu. Statystycy zaś obliczają i analizują wyniki.
Tegoroczny sezon przełajowy rozpoczął się wyścigiem w Kluczewsku, a zakończył mistrzostwami Polski w Strzelcach Krajeńskich. Od października do stycznia kolarze przejechali blisko trzydzieści wyścigów, w których we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało prawie tysiąc zawodniczek i zawodników. W tym towarzystwie świetnie radzili sobie reprezentanci Grupy Kolarskiej Gliwice, którzy wielokrotnie stawali na podium dla zwycięzców.
    
Ta rewelacyjna postawa znalazła odzwierciedlenie w rankingu Polskiego Związku Kolarskiego, na listach którego, w poszczególnych kategoriach wiekowych, widnieje aż piętnaście nazwisk z Gliwic. 

Nasza jedynaczka, zwyciężczyni kilku wyścigów w kategorii „młodziczka”, Tatiana Gromada, w stawce 56 sklasyfikowanych rówieśniczek ukończyła ostatecznie sezon na szóstej pozycji. 

Jej koledzy młodzicy radzili sobie jeszcze lepiej. Przez długi czas przewodził im Filip Gruszczyński, który po nieco słabszej końcówce sezonu zakończył zmagania na drugim miejscu, Bartosz Marut sklasyfikowany został na miejscu ósmym (obydwaj na zdjęciu), Łukasz Wawrzacz na 15., Daniel Sójka - 34. i Krzysztof Szewc - 58. W juniorach młodszych przez cały sezon ton wyścigom nadawało dwóch gliwiczan - Adam Suliga (był drugi) i Michał Waloszek (dziewiąty). Mikołaj Skrzydło zakończył sezon jako 74. 

W juniorach przez cały sezon w czołówce przyjeżdżał nasz reprezentant na mistrzostwa Europy Antoni Olszar, ostatecznie sklasyfikowany na miejscu czwartym. 

Przygotowujący się do sezonu letniego Kacper Wawrzacz zajął 20. miejsce, a MTB-owiec Patryk Nogowczyk - 34. Tej zimy reprezentowali nas też zawodnicy w kategorii elita. Paweł Baron ukończył sezon na 40. lokacie, a Marcin Burzawa na 48.

Tradycyjnie w mastersach dobrze radził sobie Andrzej Misina, sklasyfikowany na trzeciej pozycji.
    
Z roku na rok kolarstwo przełajowe zyskuje sympatyków. Zawody są bardzo licznie obsadzone i świetnie zorganizowane. To świetna forma przygotowania do kolarstwa szosowego i bezpieczna forma rywalizacji dla najmłodszych. Cieszą wyniki gliwiczan i mamy nadzieję, że są zapowiedzią udanych występów latem.
    
W zimowych startach kolarzy wspierało Miasto Gliwice, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, Agencja Ochrony Certum, producent flag - firma A3 oraz sklepy rowerowe Bike Atelier. Kolarze jeździli na rowerach Merida, wyposażonych w niezawodne opony CST.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj