Świetnie zaczął się tegoroczny sezon dla zawodniczek i zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice. Zaliczyli cztery wyścigi i odnieśli sześć zwycięstw.

Inauguracja odbyła się w Orzeszu, rywalizowano tam w wyścigach MTB O Puchar Burmistrza Miasta Orzesze. Liczna gliwicka ekipa świetnie radziła sobie we wszystkich wyścigach. W szkółkach, wśród dziewcząt, pierwsza była Aniela Augustyniak, w chłopcach drugi Piotr Radecki. W grupie żaków Franciszek Olszar był drugi, Leon Jasiński szósty, a Tymon Jasiński ósmy. W młodziczkach Tatiana Gromada finiszowała druga, a Alicja Jasińska piąta. Michał Waloszek w rywalizacji młodzików nie pozostawił rywalom jakichkolwiek złudzeń i zdecydowanie zwyciężył, Filip Gruszczyński był trzeci, Bartosz Marut szósty. W wyścigu juniorów młodszych dobre przygotowanie do sezonu potwierdził Kacper Wawrzacz, wygrywając swój wyścig ze znaczną przewagą nad rywalami. Adam Suliga zajął czwarte miejsce, Patryk Nogawczyk piąte, Jerzy Legaszewski szóste.

W kryterium ulicznym w Rydułtowach, w kategorii żak, wygrał Krzysztof Szewc, Daniel Sójka był piąty. W wyścigu młodzików Mikołaj Skrzydło uplasował się na miejscu szóstym, Emil Sokoliński na 11. i Krzysztof Pytlik na 16. W rywalizacji juniorek Edyta Gołek minęła metę na drugiej pozycji.

Nasi ścigali się też w Sobótce i Leżajsku. Zdecydowanie lepiej spisała się ekipa startująca na Podkarpaciu. Tam, przy pięknej słonecznej pogodzie, w rywalizacji mtb-owców kolejne zwycięstwo odniósł Michał Waloszek. W młodziczkach Tatiana Gromada była druga. W juniorach młodszych ścigano się o punkty kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i nasi zawodnicy, choć w końcówce zawodów nieco opadli z sił, wywalczyli miejsca dające im prawo do startu w finałach. Kacper Wawrzacz był 12., Adam Suliga 19., Patryk Nogawczyk 27., a Jerzy Legaszewski 29. Bardzo dobry wyścig w juniorach pojechał Antoni Olszar, który był drugi.