Ostatnim akordem sezonu przełajowego w Polsce były otwarte mistrzostwa Opolszczyzny. W Falmirowicach dobrze wypadli reprezentanci Grupy Kolarskiej Gliwice.
W wyścigu żaczek udany start w nowy rok zaliczyła Amelia Szczotka, która była 8. W młodziczkach równie dobrze pojechała Aniela Augustyniak, ukończyła rywalizację na 7. miejscu. Najwięcej radości tym razem dał nam wyścig młodzików. Od startu do mety prowadził i zwyciężył Nikodem Gwóźdź (na zdjęciu). Trzeci był Władysław Mańka, a 14. Adrian Pysik. Nieco gorzej wypadli nasi juniorzy młodsi: Igor Olbryś był 14., Rafał Wypior 15., Emil Sokoliński 16. W juniorach trochę pechowo pojechał Michał Waloszek, którego defekt roweru wykluczył z walki o zwycięstwo. Po heroicznym pościgu za czołówką ukończył zawody na trzeciej pozycji.

Sukcesy w sezonie przełajowym zawodnicy zawdzięczają wsparciu miasta, gliwickich firm PRUiM, PWiK oraz MZUK.