Stuprocentową skutecznością w walce o medale mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas popisali się podopieczni Andrzeja Nowaka, zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice.
Mistrzostwa rozegrano w Godzieszach Wielkich koło Kalisza. Gliwiczanie pojechali tam w sześcioosobowym składzie i każdy z zawodników wrócił do domu z przynajmniej jednym medalem. Pierwszego dnia ścigano się w konkurencji dwójek. Na piętnastokilometrowej trasie duetowi Nikodem Gwóźdź-Wiktor Paczuła do złota zabrakło trzech sekund i musieli zadowolić się brązowym medalem. W juniorach młodszych zespół Filip Gruszczyński-Bartosz Marut prowadził od startu do mety, zwiększając swą przewagę na kolejnych punktach pomiaru czasu. Po przejechaniu 22 kilometrów nasi zawodnicy narobili nad drugim zespołem ponad dwadzieścia sekund, nad trzecim prawie półtorej minuty i zdobyli tytuł mistrza Polski!
W rywalizacji drużyn czteroosobowych reprezentował nas zespół młodzików. Ekipa wystartowała w składzie: Nikodem Gwóźdź, Władysław Mańka, Wiktor Paczuła i Adrian Pysik. Nasi zawodnicy na całym dystansie toczyli zażarty bój z rywalami z 24 innych klubów z całej Polski, by po przejechaniu 22 kilometrów stracić do złotego medalu 23 sekundy i obronić srebro o 3 sekundy. Brawa dla zawodników i trenera!

Przypomnijmy, że w tym sezonie gliwiczanie wywalczyli w mistrzostwach Polski w przełaju brązowy medal (Michał Waloszek w kategorii junior), dwa srebrne (Andrzej Misina masters i Nikodem Gwóźdź młodzik), oraz trzy złote medale (Filip Gruszczyński w wyścigu na czas, szosowym wyścigu górskim i jeździe na czas z Bartoszem Marutem). Ponadto Misina był drugi w MTB cross country, Emilia Ryżka druga w zjeździe MTB. Srebro wywalczyła też drużyna młodzików.

W trakcie mistrzostw Polski, w Rybniku rozegrano zawody MTB Maroko Nowiny Race 2021. Nie zabrakło na starcie najmłodszych gliwiczan. W młodziczkach trzecie miejsce na podium przypadło Anieli Augustyniak. W rywalizacji żakiń Amelia Szczotka była 7., a Julia Pisiewicz 9. W wyścigu szkółek drugie miejsce przypadło Wojtkowi Ciołkowi, w młodzikach Maciej Lomania ukończył zawody na 9. pozycji.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj