Miniony tydzień zapisał się w życiorysach gliwickich kolarzy wielkimi literami.

Dwaj nasi zawodnicy wystartowali w reprezentacji Polski w wyścigach rangi Pucharu Świata. Filip Gruszczyński poprowadził reprezentację w 50. Wyścigu Pokoju Juniorów - Puchar Narodów. Jako lider zespołu spisał się dobrze i wywalczył pucharowe punkty, zajmując w klasyfikacji generalnej wyścigu 22. miejsce. W młodzieżowcach był trzeci. Jego młodszy kolega Nikodem Gwóźdź ( na zdjęciu) reprezentował nasz kraj również w Wyścigu Pokoju tym razem dla kategorii junior młodszy. On w stawce 166 zawodników uplasował się na miejscu 68., a w młodzieżowcach był 8. Trochę szkoda, bo w połowie wyścigu w tej klasyfikacji ocierał się o podium.
Ich koleżanki i koledzy ścigali się w Zamościu w kolejnej edycji Pucharu Polski. Najlepiej spisała się Aniela Augustyniak, która wygrała w wyścigu ze startu wspólnego i była 6. w jeździe na czas w młodziczkach. Julia Pisiewicz w żaczkach plasowała się na miejscach 6. i 5. W młodzikach Pysik był 11. i 13., Stelmach 32., a Teliszewski 34. W juniorach młodszych Władek Mańka zajął miejsca 33. i 25. a Rafał Wypior 38. i 27. Znacznie lepiej spisał się w juniorach Bartosz Marut, który w czasówce był 9. a w wyścigu ze startu wspólnego 5.