Minione dni były jednymi z najsympatyczniejszych w karierze trenera Andrzej Nowaka.
W ostatnią sobotę sierpnia dwójka jego wychowanków sięgnęła po tytuły mistrza Polski w kolarskim szosowym wyścigu górskim. Wcześniej tytuł czempiona Śląska w MTB wywalczył Nikodem Gwóźdź.

Bernas zwyciężył jak chciał

Mistrzostwa rozegrano w Łukowicy na Podhalu, trasę wyznaczono na wąskich wijących się górskimi stokami drogach z niezliczoną ilością zakrętów i podjazdów. W pierwszym wyścigu dnia do rywalizacji przystąpili zawodnicy kategorii elita. Już na pierwszej z pięciu 25 km rund do przodu ruszył był zawodnik GK Gliwice Paweł Bernas, aktualnie reprezentant zawodowej grupy kolarskiej Mazowsze Serce Polski. Nie zwolnił do końca wyścigu i mimo kontrataków zwyciężył jak chciał, zdobywając krajowy czempionat na rok 2021. W tym samym wyścigu jechał inny gliwiczanin Wojciech Halejak (JBG 2 Warszowice), który długo utrzymywał się w w grupie walczącej o czołową dziesiątkę. Ostatecznie wyścig ukończył na 24. miejscu.

Samotny triumf Filipa

Po elicie do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi. Od początku rywalizacji na czele jechało dwóch zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice: Bartosz Marut i wielki faworyt wyścigu Filip Gruszczyński. Od połowy trzeciej rundy na czele  jechało już tylko trzech zawodników. Do mety usytuowanej na ostatnim podjeździe wyścigu dojechał samotnie Filip Gruszczyński unosząc ręce w geście zwycięstwa. Po trzech minutach linię końcową przejechał Bartosz Marut, zajmując 14. miejsce w stawce 126 ścigających się tego dnia zawodników.

Udane na góralach ściganie

Wcześniejszy tydzień  dla kolarzy z naszego miasta upłynął po znakiem górskiego ścigania w wyścigach MTB Cross Country. W Chorzowskim Parku Kultury i Wypoczynku rozegrano II Śląskie MTB CUP.  W wyścigu żaczek Amelia Szczotka uplasowała się na 7. pozycji. Pokaz siły zademonstrowali młodzicy. Najlepszy okazał się na mecie Nikodem Gwóźdź, który zwyciężył z dużą przewagą. Na 5. miejscu zawody ukończył Adrian Pysik, 6. był Władysław Mańka, a Maciej Lomania 9.
Dobra postawa w Chorzowie zdawała się zwiastować sukces w Mistrzostwach Śląska MTB CC, które rozegrano w Rybniku. Zgodnie z oczekiwaniami tytuł mistrzowski w kategorii młodzików przypadł Gwoździowi. Jego koledzy po różnych perturbacjach dotarli do mety na miejscach: Pysik 11., a Lomania 13. W wyścigu żaczek dobrą formę potwierdziła Szczotka, która ukończyła zawody na 5. lokacie, oczko dalej uplasowała się sztafeta jadąca w składzie Pysik - Szczotka. O wielkim pechu może mówić Bartosz Marut, który zmagając się z problemami technicznymi zajął 7. miejsce w juniorach młodszych.
Wielkie brawa dla naszych kolarzy i trenera, których w sportowych zmaganiach wspiera miasto Gliwice.(s)