Kolarskie przełaje to szkoła charakteru. Kolejne lekcje zawodniczki i zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice pobrali w ramach wyścigów Pucharu Polski w Mikołowie i Kluczborku. Wyścigi posiadały liczną międzynarodową obsadę i mocno zróżnicowane trasy.
W Mikołowie w wyścigu żaków debiutowali Julia Pisiewicz (10. na mecie) i Wojtek Ciołek (16. w swej grupie). Nasza młodziczka Aniela Augustyniak była 10., a jej koledzy młodzicy: Adrian Pysik 15., Maciej Lomania 26. i Aleksander Stelmach 33. W rywalizacji juniorów młodszych dobry wyścig pojechał Nikodem Gwóźdź, który ukończył zawody na 7. miejscu. Wiktor Paczuła był 20., Władysław Mańka 28. i Rafał Wypior 42. Nasi juniorzy, którzy po wyczerpującym sezonie szosowym dopiero wchodzą w sezon uplasowali się na pozycjach: Bartosz Marut 21., a Filip Gruszczyński 22. Nie zawiódł Andrzej Misina, który w mastersach był drugi.

Wyścig w Kluczborku Gwoźdź zakończył jako 4., Paczuła 9., a Wypiór 34. W młodzikach po różnych perypetiach na trasie Pysik był 11., Lomania 14. i Stelmach 18. Młodziczka Augustyniak ukończyła zawody na 12. miejscu, zaś Szczotka w żaczkach była 6. Ponownie dobry wyścig zanotował Misina - drugi w mastersach.
Brawa dla kolarzy i wspierających PRUiM S.A. Gliwice.